افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 29 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

معاونان قومندانی های امنیه ولایت ها معرفی شدند.

جاهد

 

روز گذشته مراسمی به مناسبت معرفی معاونان قومندانی های امنیه ولایت ها برگزار شد…

 

در این مراسم وزیر امور داخله گفت: به منظور پیشبرد بهتر امور پولیس ملی، تطبیق برنامه ها و پلانهای پولیس ملی و بالا بردن موثریت پولیس ملی برای هر قومندان امنیه، یک معاون ملکی در نظر گرفته شده و ، در یک پروسه کاملآ شفاف بهترین جوانان برای این پست ها تعین گردیدند.

 

تاج محمد جاهد، تصریح کرد که افزودن پست معاونیت ملکی در ساختار تشکیلاتی قومندانی های امنیه ولایت ها، بخشی از برنامه ملکی سازی در وزارت امور داخله و پولیس ملی است که با حمایت همکاران بین المللی افغانستان صورت گرفته و اشخاص کارفهم و باتجربه از طریق روند شفاف رقابتی، به این پست ها گماشته میشوند.

 

وزیر امور داخله افزود که در همکاری با اداره انکشافی سازمان ملل متحد- (UNDP)  61 بست معاونیت به شمول معاونان ملکی قومندانی های امنیه، در ساختار تشکیلاتی وزارت امور داخله و نیروهای پولیس ملی ایجاد شده و در تمامی این بست ها افراد شایسته و متعهد، از طریق پروسه رقابت آزاد گزینش شده اند که یک پیش رفت خوب در عرصه ملکی سازی و مسلکی سازی در این وزارت به شمار می رود.

 

در همین حال، مرتضی رحیمی معین تامیناتی وزارت امور داخله، گفت که تقرر معاونان ملکی در بخش های مختلف از جمله قومندانی های امنیه باعث خواهد شد تا روند طرح، انعقاد و اجرای قرار داد ها میان این وزارت و پیمان کاران، بهبود یافته و شفافیت و حساب دهی بیشتری در این بخش رونما گردد.

 

روند ملکی سازی در وزارت امور داخله، که هدف آن بهبود عملکرد اداره های مختلف و بلند بردن ظرفیت اداره ها در جذب افراد غیر نظامی، در امور تخصصی، عنوان می شود، از چندی به این سو آغاز شده و با همکاری نهاد های کمک کننده به پولیس ملی به پیش برده می شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار