افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 3 ژوئن , 2018 لینک کوتاه خبر :

معامله ننگین رهبر طالبان با پاکستانی ها

هبت الله

بنابرگزارش برخی منابع، مقامات پاکستانی در دیدار با رهبر گروه طالبان از وی خواسته اند تا با افزایش حمله‌های انفجاری و انتحاری بر نظامیان افغانستان، آنان را مصروف نگه دارند تا پاکستان بتواند به حصار کشی‌‎اش در سرحد با افغانستان بدون کدام مشکلی ادامه دهد.

برخی منابع در ریاست امنیت ملی کشور از دیدار رهبری طالبان با مقام‌های پاکستانی در شهر کراچی خبر داده است.

این منابع در ریاست عمومی امنیت ملی به تلویزیون ۱ گفته‌اند: در روزهای گذشته رهبری گروه طالبان به شمول ملا هبت‌الله رهبر طالبان همراه با سراج‌الدین حقانی و ملا یعقوب معاونین او، بنابر دعوت رسمی مقام‌های پاکستانی در شهر کراچی، با مقام‌های پاکستانی دیدار کرده‌اند.

این منابع خاطرنشان کرده اند: در این نشست مقام‌های نظامی پاکستان از رهبری طالبان خواسته تا با افزایش حمله‌های انفجاری و انتحاری بر نظامیان افغانستان، آنان را مصروف نگه دارند تا پاکستان بتواند به حصار کشی‌‎اش در سرحد با افغانستان بدون کدام مشکلی ادامه دهد.

بر اساس اطلاعات این منابع، مقام‌های پاکستانی در مقابل تعهد کرده‌اند که در بدل این کار طالبان، کمک‌های مالی‌شان را به این گروه افزایش می‌دهند.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت امورداخله‌ نیز می‌گوید که پاکستان به ویژه سازمان استخباراتی این کشور از سال‌ها بدین‌سو حمله‌های تخریبی‌اش را با استفاده از هراس‌افگنان به ویژه طالبان راه‌اندازی می‌کند.

این در حالی است که فشارهای امریکا بر پاکستان، همچنین تأثیری بر نوع رابطه و برخورد این کشور با طالبان افغانستان نداشته است.

طالبان تاکنون به درخواست حکومت افغانستان و جامعه جهانی برای آغاز بدون قید و شرط گفت‌وگوهای صلح پاسخ مثبت نداده‌اند.

اخیرا جنرال جان نیکلسن، قوماندان نیروهای حمایت قاطع ناتو در افغانستان از برخی گفت‌وگوهای پشت پرده با رهبری طالبان خبر داده، اما امروز سخنگوی طالبان این گفته‌ها را بی‌اساس خواند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار