افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 19 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

معاش نیروهای خیالی افغانستان قطع می شود

مقام‌های امریکایی گفته‌اند که تا پایان سال روان میلادی تنها معاش آن نیروهای افغان را می‌پردازند که حضور فیزیکی دارند و پس از آن حقوق ماهانه‌ی نیروهای خیالی را پرداخت نخواهند کرد.

 

استیفان مایکل معاون بخش افغانستان و پاکستان در این باره گفت: “افغانستان برای ما مهم است، زیرا در این کشور نباید کاری رخ دهد که امنیت ملی ما را در بخش دیگری از جهان تهدید کند”.

 

وی افزود: “ما می‌خواهیم تا نیروهای امنیتی افغانستان توانمند شوند و آن‌ها باید درست رهبری شوند.”

 

اما وزارت دفاع ملی در این باره دید متفاوتی را بیان کرده است.

 

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی اظهار داشت: “در وزارت دفاع ملی سربازان خیالی وجود ندارد و ما در این باره کارهای مهمی را انجام داده‌ایم.”

 

هزینه‌ی سالانه نیروهای دولتی افغانستان نزدیک به پنج میلیارد دالر است که بخش بزرگ آن از سوی ایالات متحده امریکا پرداخت می‌شود.

 

ویکی هارتزلر رئیس کمیته نظارت و بررسی کمیته فرعی تسلیحاتی گفت: “نیروهای امنیتی افغانستان هواپیماها و چرخبال‌های بسنده ندارند. این هواپیماها برای فراهم سازی پشتیبانی نزدیک هوایی از نیروهای زمینی مهم هستند.”

 

درهمین حال نیروهای امنیتی افغان از آماده‌گی برای فصل جنگی آینده سخن می‌زنند.

 

محمد ایوب سالنگی معین امنیتی وزارت امور داخله گفت: “ما برای رزمیدن در برابر تهدیدهایی که ما با آنان روبرو خواهیم بود تمامی آماده‌گی‌ها را داریم.”

 

پنتاگون درحالی از تصمیم تازه‌اش برای جلوگیری از حیف ومیل شدن صدها میلیون دالر پول معاشات نیروهای دولتی افغانستان سخن می‌زند که تازه ترین یافته‌های ارتش ایالات متحده نیز نشان می‌دهد که شمار ارتش افغانستان از رقم اصلی ۱۹۵ هزاری‌اش؛ ۲۵هزار کمتر است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار