افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 21 آوریل , 2013 لینک کوتاه خبر :

مصاحبه تلویزیونی حامدکرزی با کشور چین…

 حامد کرزی،طی مصاحبه با تلویزیون فینیکس کشور چین گفت: کشورچین می تواند به عنوان همسایه افغانستان و یک قدرت بزرگ جهان و مثل دوست افغانستان، نقش مهمی را در تسهیل و حمایت از پروسه صلح افغانستان ایفا کند…

رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درمورد اینکه افغانستان به عنوان گورستان ابرقدرت ها معروف است گفت: اینکه افغانستان به مدفن قدرت های بزرگ جهان معروف است، در اثر برخورد و پیشامد نادرست خود این قدرت ها بوده، نه به خواست افغانستان که در نتیجه باعث سقوط این قدرت ها شده است.

حامد کرزی همچنان تاکید کرد که ادامه همکاری چین، روسیه، هند و دیگر همسایه ها برای حفظ ثبات و ترقی در افغانستان مهم است.
در مورد سال ۲۰۱۴ و پیامد های آن، رئیس جمهور کرزی هرگونه پیش بینی منفی را جزو تبلیغات رسانه های غربی دانست و تاکید کرد که افغانستان در مسیر درست در حرکت است.
رئیس جمهور در این مصاحبه خاطر نشان کرد که ۲۰۱۴ برعکس تبلیغات رسانه ها، می تواند فرصتی باشد که این کشور ها به حمایت شان از افغانستان ادامه داده تا افغانستان جایگاه اصلی اش را که معبر تجارت و همگرائی منطقه است،باز یابد!

کرزی در پاسخ به سوال دیگری در مورد آنچه که پس از خود به میراث خواهد گذاشت و همچنان در مورد رئیس جمهور آینده گفت: بزرگترین میراثی را که من از خود بجا خواهم ماند این است که افغانستان در جریان دوره ریاست جمهوری من، خانه مشترک همه افغانها شد، دیموکراسی، پارلمان، اقتصاد بهتر و بهبود در زندگی مردم افغانستان رونما گردید و افغانستان بار دیگر جایگاه اش را در کنار سایر ملل جهان بازیافت!

وی تاکید کرد که رئیس جمهور آینده باید افغانستان را همچنان متحد و منحیث خانه همه افغانها نگه دارد و روابطش با همسایه ها و سایر کشورها،را حفظ کند!!!

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار