افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 9 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

مشکل نبود داکتر اطفال در شفاخانه غور چیست؟!

شفاخانه اطفال افغانستان

به گزارش افغان تلکس به نقل از منابع محلی، در شفاخانه غور هیچ داکتر متخصصی برای اطفال وجود ندارد و باشنده گان این ولایت نگران اطفال خود استند.
شفاخانه ولایتی غور که یگانه شفاخانه ۱۵۰ بستر در این ولایت است و حدود یک ملیون نفوس این ولایت انتظار تداوی اطفال‌شان را از این شفاخانه دارند، اما در بخش اطفال هیچ متخصصی در این شفاخانه وجود ندارد.

شماری از باشنده گان غور که برای تداوی اطفال‌شان به این شفاخانه مراجعه کرده‌اند از خدمات بخش اطفال نا راضی اند و می‌گویند که رسیده‌گی درست به مریضان‌ شان صورت نمی‌گیرد.

داکتر جمعه گل یعقوبی رییس شفاخانه ولایتی غور با تأیید افزایش امراض موسمی نزد اطفال می‌گوید که آنان هیچ‌گاهی داکتران متخصص در بخش اطفال شفاخانه ولایتی غور نداشته‌اند.

به گفته آقای یعقوبی، بطور معمول در این شفاخانه حدود ۱۲۰ طفل داخل بستر می‌باشند، ولی به دلیل نبود داکتران متخصص، تشخیص و رسیده‌گی لازم به مریضان صورت نمی‌گیرد.

وی افزود:

ما در بخش اطفال شفاخانه ولایتی داکتران متخصص نداریم و به همین خاطر آن طوری‌که ما می‌خواهیم به مریض‌های بخش اطفال رسیده‌گی کنیم، نمی‌توانیم و از این ناحیه دچار مشکل هستیم و قبلاً داکتران خدمتی داشتیم و به تازه‌گی هم خواهان این کار شدیم اما تا هنوز کدام داکتر استخدام نگردیده‌است.

با این حال داکتر عبدالطیف رحیمی سرپرست ریاست صحت عامه غور نیز نبود داکتران متخصص اطفال را در شفاخانه ولایتی غور می‌پذیرد.

آقای رحیمی می‌گوید، وزارت صحت عامه قبل از این تلاش کرده بود تا داکتران متخصص بخش اطفال را در این ولایت استخدام کند، اما هیچ داکتر تا هنوز حاضر به انجام وظیفه در این ولایت نشده‌است.

به گفته وی، آن‌ها در جستجوی حل این چالش اند.

وی افزود:

ما در دیگر بخش‌ها متخصص داریم، ولی در بخش اطفال نداریم و مشکل هم این‌است که با وجود امتیاز بالا که وزارت گفته‌ هر که حاضر شود نصفِ معاش اضافه برایش در نظر گرفته می‌شود، اما تا هنوز کسی حاضر نشده‌است.

قبل از این نیز مسئولان صحی در غور گفته بودند که شیوع مرض سُـرخکانان و سینه بغل طی چند ماه گذشته جان بیش از ۵۰ طفل را گرفته‌ و هنوز هم بسیاری از اطفال به این مریضی‌ها مصاب می‌باشند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار