افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 5 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

مشکلات کودکانِ مراکز اصلاح و تربیت بررسی شد

وزرا و مسوولان وزارت‌های

رییس اجراییه با وزرا و مسوولان وزارت‌های امورداخله، عدلیه، صحت عامه، معارف و با مسوولان مراکز اصلاح و تربیت کودکان دیدارکرد.

در جلسه مذکور پیرامون مشکلات کودکان در این مراکز و راه‌ حل های آن صحبت شد.

 

افزایش تشکیلات پولیس برای تأمین امنیت بهتر مراکز اصلاح و تربیه اطفال، اعمار ساختمان‌های معیاری، مراقبت‌های بیش‌تر و بهتر صحی، نیاز به آموزش‌های حرفوی و مسلکی، توجه بیش‌تر به آموزش این کودکان و استخدام آموزگاران جدید، توجه بیش‌تر به کیفیت غذایی و نیاز به وسایط ترانسپورتی برای این مراکز، از مواردی بودند که به بحث و بررسی گرفته شدند.

 

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، پس از استماع نظریات، مشکلات، پیشنهادات و راه حل‌ها به معین امنیتی وزارت امور داخله هدایت داد تا طرح افزایش تشکیل تامین کننده‌گان امنیت این مراکز را ارایه کنند.

 

رییس اجراییه کشور هم‌چنان به معین وزارت معارف وظیفه داد تا در تفاهم و هماهنگی با وزارت مالیه، زمینه جذب یک‌صد معلم برای آموزش این کودکان را هرچه عاجل فراهم نمایند.

 

داکتر عبدالله عبدالله در همین‌حال به وزیرکار و امور اجتماعی هدایت داد تا طرح دقیق خویش برای آموزش‌های مسلکی به کودکان این مراکز را تدوین و به وزارت مالیه تسلیم نمایند.

 

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، به مسوولان مرکز اصلاح و تربیه اطفال اطمینان داد که مشکل آنان در قسمت ترانسپورت را حل می‌نماید.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار