افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 5 ژانویه , 2017 لینک کوتاه خبر :

مشکلات مهاجرین افغان در بلغاریا بررسی خواهد شد

بلغاریا

در دیداری که رئیس امور قونسلی وزارت امور خارجه کشورمان، با شارژدافیر سفارت جمهوری بلغاریا داشتند بر رسیدگی به مشکلات مهاجرین افغان در بلغاریا تاکید شد.

در ابتداء، محترم صمدی ضمن اظهار قدردانی از نقش و همکاری بلغاریا در یک و نیم دهه گذشته در افغانستان، نگرانی و تشویش نهایت عمیق جمهوری اسلامی افغانستان را در مورد وضعیت نابسامان و برخورد غیر انسانی پولیس بلغاریایی با مهاجرین افغان در کمپ های آن کشور به جانب بلغاریا اظهار نموده، خواست تا با درنظرداشت روابط دیرینه و نیک سیاسی میان دو کشور و همچنان احترام و رعایت مفاد، حقوق و وجایب کنوانسیون ها و پروتوکول های بین المللی در مورد مهاجرین، اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، با اتباع افغان برخورد نیک و به مشکلات آن ها رسیدگی صورت گیرد.

بعداً، آقای دیمیتروف تأسف عمیق خویش را در مورد واقعیات ناگوار در قبال مهاجرین کشورهای مختلف خاصتاً مهاجرین افغان در کشورش اظهار نموده، تعهد نمود که نگرانی های جانب افغانی را به مقامات کشورش ارسال می دارد و از نتایج تحقیقات و بررسی ها که در این مورد به شکل جدی جریان دارد، مقامات افغانی را به زودترین فرصت مطلع می سازد.

در جریان این ملاقات یادداشت ابراز نگرانی که قبلاً یک کاپی آن عنوانی اتحادیه اروپا و کاپی دیگری به سفارت بلغاریا در کابل ارسال شده است، به شارژدافیر بلغاریا سپرده شد. گفتنیست که در مورد پیگیری رخدادهای یادشده و رسیدگی به مشکلات مهاجرین افغان در بلغاریا، به سطوح بالا میان مقامات افغان و بلغاریایی ارتباطات و تماس های متداوم گرفته شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار