افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 25 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

مشکلات شرکت های ترانسپورتی افغان حل خواهد شد

در حالیکه شماری از شرکت های ترانسپورتی از مالیات بلند و سکته گی کار در سرحدات شکایت دارند، مسوولان وزارت ترانسپورت می گویند که با تطبیق قوانین تیر می توان اکثر این مشکلات را حل کرد.

 

اتاق های تجارت و صنایع، وزارت های تجارت و صنایع و ترانسپورت به همکاری سازمان بین المللی ترانسپورت زمینی روز گذشته جهت آگاهی دهی در مورد این قوانین برنامه آموزشی را برگزار کرد.

 

در این حال مسوولان وزارت ترانسپورت می گویند که اکثراً شرکت های ترانسپورتی افغان در سرحدات کشور های منطقه با مشکلات کمبود اسناد و یا هم عدم آگاهی دچار مشکلات می شوند و در انتقالات آنان سکتگی وارد می شود.

 

جارالله منصوری معین این وزارت می گوید که با تطبیق مواد تیر یا قوانین بین المللی ترانسپورت زمینی اکثر این مشکلات حل شده و به اعتبار ترانزیتی افغانستان افزوده خواهد شد.

 

” تی، آی، آر برای افغانستان یکی از مسایل اعتماد سازی در منطقه است، یگانه وسیله که می تواند تصویر خوبی از افغانستان ارائه بکند تطبیق سیستم تی، آی، آر در این کشور است.”

 

در این حال اتحادیه بین المللی جاده ها می گوید که اگر شرکت ها و ادارات ذیربط ترانسپورتی از قوانین بین المللی ترانسپورت زمینی کار گیرند، می توانند انتقالات شان را سرعت بخشند.

 

کاظم آسایش نماینده این اتحادیه می گوید که اتحادیه بین المللی جاده ها همواره همکار افغانستان بوده و در آینده نیز در بخش ترانزیتی این کشور را حمایت خواهد کرد.

 

“آی، آر، یو به تعهداتش در خصوص همکاری افغانستان مصمم بوده و امیدوار است تا این برنامه که بیانگر عملی ساختن تعهدات ما است سبب پیشرفت و ترقی مردم افغانستان شده و آنان اهداف شان برسند.”

 

در عین حال محسن سپری به نمایندگی از ایکو یا سازمان همکاری های اقتصادی نیز به راه اندازی برنامه های بیشتر در بخش ارتقای ظرفیت تعهد کرد.

 

وی در ادامه گفت:

 

“ایکو افغانستان را در صدر برنامه های ارتقای ظریف خود قرار می دهد.”

 

در عین حال شماری از اعضای بورد هیئت مدیره اتاق تجارت و صنایع افغانستان از موجودیت مالیات بلند، آزار و اذیت و همچنان ایجاد سکتگی در طی مراحل اسناد در سرحدات کشور های منطقه شکایت کردند.

 

این در حالیست که پاکستان نیز به تازگی عضویت اتحادیه بین المللی جاده ها را کسب کرده و مکلف به رعایت قوانین آن می باشد.

 

ملک طارق حیات به نماینده گی از پاکستان گفت که کشورش با کسب نمودن عضویت این اتحادیه متحد به قوانین آن خواهد بود که قرار است در آغاز سال 2016 میلادی آغاز گردد.

 

“در حقیقت تمامی مشکلات که وجود دارد بعد از اینکه پاکستان رسماً به قانون تی، آی، آر عمل کند، حل خواهد شد.”

 

در این حال شماری از کارشناسان امور بیشتر به بلند بردن سطح آگاهی در سکتور خصوص و حکومتی تاکید می ورزند.

 

آنان از حکومت می خواهند تا تلاش کرده و عضویت اتحادیه بین المللی جاده ها را که چندین دهه قبل به دست آورده به قوانین آن عمل کرده و آنرا از حالت تعلیق بیرون کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار