افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 12 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

مشکلات آب جورجان حل خواهد شد

آب

وزارت احیا و انکشاف دهات،‌ در قالب کمک‌های یونیسف در تلاش است که برای روستاییان آب صحی آشامیدنی را فراهم کند.

مسوولان در ریاست احیا و انکشاف دهات ولایت جوزجان با همراهی نهادهای همکار،‌ در تلاش یافتن نقطه‌های آب شیرین در ولسوالی منگجک هستند، تا به مشکل آب آشامیدنی باشنده‌گان این ولسوالی، پایان بدهند.

محمدیوسف سعید، رییس احیا و انکشاف دهات ولایت جوزجان و صبغت‌الله سلیمی مسوول  دفتر یونسف در زون شمال، به منظور بررسی مشکلات مردم از ناحیه کمبود آب آشامیدنی صحی به ولسوالی منگجک جوزجان سفر کردند تا با مطیع‌الله ولسوال منگجک، نقطه‌های آب شیرین و قابل انتقال به روستاهای منگجک را پیدا کنند. آنان در نظر دارند که از منابع آب شیرین، توسط انرژی آفتابی (سولری) آب را به ذخیره‌ها انتقال بدهند و سپس به صورت کاملاً صحی به باشنده‌گان این ولسوالی توزیع کنند.

وزارت احیا و انکشاف دهات،‌ در قالب کمک‌های یونیسف در تلاش است که برای روستاییان آب صحی آشامیدنی را فراهم کند تا دیگر زمینه‌های انتقال امراض ساری و موسمی و منبع بیماری‌هایی که از نوشیدن آب‌های غیرصحی به میان می‌آید، از میان برداشته شود.

وزارت احیا و انکشاف دهات در تلاش است تا در نقاطی در ولسوالی منگجک که چاه‌های آب شرین تثبیت شده، شبکه آب‌رسانی احداث کند، این چاه ها با نصب ذخیره‌ها و واترپمپ‌های سولری از طریق سیستم شبکه و تمدید نل‌های آب به روستاهای مختلف آب آشامیدنی صحی و اطمینان‌بخش را تأمین خواهند کرد.

برنامه‌ی آبرسانی ملی وزارت احیا و انکشاف دهات تا این دم،‌ برای رساندن آب آشامیدنی صحی به باشنده‌گان ولسوالی منگجک ولایت جوزجان، ۷۰ حلقه چاه سطحی سر پوشیده با پمپ دستی را در مربوطات ولسوالی منگجک از طریق برنامه‌ی ملی آبیاری و آبرسانی با هزینه‌ی ۶ میلیون و ۱۶۶ هزار و ۵۸۰ افغانی حفر کرده است که به زودی تکمیل شده و به بهره‌برداری سپرده می‌شود.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار