افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 30 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

مشرانو جرگه هشدار داد/ نود درصد داعش ملیشه های پاکستان هستند

فعالیت های اخیر گروه داعش در ولایت ننگرهار سبب شده که مشرانو جرگه افغانستان هشدار دهد که گسترش ناامنی این ولایت برای تمام منطقه یک خطر است.

 

فضل هادی مسلمیار رییس مشرانو جرگه روز گذشته در نشست عمومی این جرگه گفت، اسیران و کشته شده های گروه دولت اسلامی یا داعش نشان می دهد که نود درصد آنها پاکستانی ها هستند:

 

” ننگرهار امروز برای افغانستان و تمام منطقه یک تهدید است، دو صد نفر ما فعلاً در جنگ دخیل هستند، حالا مجاهدین بر حال ما تحت قومانده پولیس و اردو با سربازان خود یکجا در مقابل دشمن که بنام داعش ملیشه های پاکستان هستند جنگ می کنند. ”

 

فضل هادی مسلمیار پیش از این نیز گفته بود، منطقه فعالیت و تمویل داعش ولسوالی اچین ولایت ننگرهار است که فعالیت های آنها از سوی آی اس آی یا استخبارات پاکستان حمایت می شوند.

 

به اساس معلومات اخیر مسوولان محلی ولایت ننگرهار، صبح روز گذشته پس از حمله گروه داعش بر پوسته های نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی اچین این ولایت حدود 40 تن از گروه داعش کشته شده است.

 

حاجی غالب مجاهد ولسوال اچین گفت، در یک انفجار در این ولسوالی یک تن از نیروهای امنیتی افغان کشته و سه تن دیگر شان زخمی شده اند.

 

پیش از این نیروهای امنیتی افغان در کوت ولایت ننگرهار بر علیه این گروه عملیات را انجام داده و خبر تصفیه آن منطقه را نیز دادند.

 

در همین حال زلمی وردک یکتن از کارشناسان مسایل نظامی می گوید، اگر بخاطر جلوگیری از فعالیت های داعش اقدام جدی نشود تهدید داعش از این بیشتر می گردد:

 

” من این مساله را تایید می کنم فعلاً بسیار خطرناک هستند حالا هم اگر حکومت تدابیر محکم گرفته نتواند و ملت در عقب حکومت ایستاده نشود و همکاری کرده نتوانند یک مساله بسیار خطرناک به افغانستان خواهد بود. ”

 

به تازه گی سازمان ملل متحد نیز از حضور گروه دولت اسلامی یا داعش در افغانستان ابراز نگرانی کرده گفته است که در 25 ولایت کشور داعش فعالیت دارد و روز به روز طرفداران آنها نیز بیشتر می گردد.

 

از سوی هم برخی از کارشناسان می گویند، افزایش فعالیت های گروه داعش در افغانستان نشان می دهد که آن گروه از سوی برخی افراد از آنسوی خط دیورند حمایت می شوند.

 

آنها می گویند، اعمال داعش به هیچ صورت قابل توجیه نبوده و حکومت باید به همکاری مردم جلو فعالیت این گروه را در کشور بگیرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار