افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 16 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

مشرانو جرگه: هرگز از ایجاد حکومت موقت در کشور حمایت نمی کنیم

فضل الهادی مسلمیار رییس مشرانو جرگه افغانستان روز گذشته پس از اظهارات برخی از سناتوران این آوازه ها را بی اساس خواند و گفت هرگز از ایجاد حکومت موقت در کشور حمایت نمی کند.

 

” نظام افغانستان دارای مشکلاتی است که ما ملاحظه نموده ایم که به اصلاح آن کوشش کنیم انتقاد کنیم بعضی وقت شاید انتقاد بسیار شدید باشد و بعضی وقت نورمال، اما خیال ایجاد حکومت موقت در فکر هیچکس نیست، نه قبول داریم و نه اراده آنرا.”

 

عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی افغانستان روز دوشنبه در نشست شورای وزیران گفت: هیچکس باید به فکر ایجاد حکومت موقت در افغانستان نباشد.

 

آقای عبدالله تاکید کرد، برخی مردم فکر می کنند که در داخل و خارج افغانستان برنامه های به هدف به میان آمدن حکومت موقت طرح می شود، اما وی این مسئله را به گونۀ جدی رد کرد.

 

این نگرانی ها در حالی مطرح می شود که در این اواخر در برخی از حلقات سیاسی و شبکه های اجتماعی در مورد ایجاد حکومت موقت بحث صورت می گیرد.

 

گزارش های هم موجود بود که گویا حامد کرزی رییس جمهور پیشین افغانستان می خواهد حکومت موقت به میان آید.

 

اما آقای کرزی این موضوع را رد کرده و حمایت خود را از حکومت وحدت ملی اعلام کرده است.

 

آوازه های به میان آمدن حکومت موقت برخی از اعضای مشرانو جرگه را هم نگران ساخته است.

 

نثار حارس یکتن از سناتوران در مورد چنین گفت:

 

” در این روز ها متأسفانه در داخل افغانستان و خصوصاً در داخل شهر کابل چنین آوازه های است در بحث های کوچک و بزرگ شنیده می شود که گویا افغانستان به طرف یک حکومت موقت می رود، وضعیت در افغانستان درست نیست و باید یک حکومت موقت جور شود.”

 

آقای حارس گفت: به میان آمدن حکومت موقت افغانستان را بار دیگر بسوی بحران خواهد برد و این کشور را با چالش های جدی مواجه خواهد ساخت.

 

برخی از کارشناسان هم تأکید می کنند که حکومت وحدت ملی باید ادامه یابد زیرا که به گفته آنان به میان آمدن حکومت موقت دست آورد های چهارده ساله را از بین خواهد برد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار