افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 17 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

مشاجره لفظی حکمتیار با قریب الرحمان رسانه ای شد!

پس از مصاحبه داکتر قریب الرحمان سعید با کابل نیوز و اعلام راهبرد حزب اسلامی ، حکمتیار از مطبوعاتی نمودن پروگرام های حزب اسلامی به شدت انتقاد کرده و قریب الرحمان را مورد غضب قرارداد.
پیرو نشست اوایل اسد سال 1396 شورای اجراییه حزب اسلامی به ریاست حکمتیار و تاکید بر اشتراک حزب در دولت افغانستان، در حالی که داکتر قریب الرحمان سعید، رییس امور فرهنگی حزب اسلامی در مصاحبه مطبوعاتی با کابل نیوز، موضوع را در رسانه اعلام می نماید، حکمتیار از مطبوعاتی نمودن این راهبرد حزب به وسیله او بسیار عصبانی شده و وی را مورد خشم و غضب خود قرار داد.
قریب الرحمان با حضور نزد حکمتیار و پس از بحث و مشاجره،استعفاء نامه خود را تقدیم او کرد. او در همین جر و بحث ها اظهار کرده ما اشتراک در دولت را پذیرفته و در شورای اجراییه تصویب نمودیم.اما بنا بر اعلام رسمی و علنی آن نداشته و شما نباید این کار را می کردید. حکمتیار که در مرحله اولیه با شدت با قریب الرحمان برخورد کرده بود، بعد از چند ساعت پشیمان شده و با فرستادن پسرش حبیب الرحمان نزد قریب الرحمان عدم قبولی استعفاء او را ابلاغ و سعی کرده وی را راضی نماید.
عصبانیت و تصمیم گیری های دم دمی مزاجی حکمتیار یکی از ویژگی های شخصیتی منفی همیشگی اوست که در عرصه سیاست و حکومت باز خاطره جنگ های کابل و ویرانی این شهر را در یادها زنده می کند خاصتاً این که چندی است به صورت خزنده سعی در به چنگ آوردن قدرت دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار