افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 21 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

مسیر انتقال محصولات زراعتی به مارکیت های بزرگ هموار شد!

l

 

کار سرک امام شش نور ولسوالی انجیل ولایت هرات با حضور معین حفظ و مراقبت وزارت فواید عامه و همچنین نماینده گان هرات در شورای ملی و شورای ولایتی، محاسن سفیدان و بزرگان آن ولسوالی آغاز گردید.

 

معین حفظ و مراقبت سرکها گفت: سرک متذکره از مسیر سرک هرات ـ قندهار جدا گردیده که بخش اول آن از امتداد 3.5 کیلومتری که قبلاً توسط شاروالی هرات اسفالت گردید آغاز و بطول 12.888 کیلومتر الی قریه سرآسیاب امام شش نور امتداد دارد و بخش دوم از 120 متر بالا تر ازپل مناردار شروع و بطول حدوداً 8 کیلومتر الی کتانی ولسوالی انجیل بوده که جمعاً 20.819 کیلومتر میگردد. عرض سرک 7 متر به شکل آسفالت بوده و دارای دو شولدر یک متری در دو طرف میباشد که دارای 62 پایه پلچک به سایز های مختلف، یک پایه پل به اندازه 8 متر اعمار و یک پایه پل دیګر به اندازه 30 متر ترمیم میگردد.

قیمت مجموعی این پروژه 380,793,260 افغانی می باشد که توسط کمکهای کشور جاپان و حکومت افغانستان پرداخته می شود و توسط اداره ملی راه سازی روستایی وزارت فواید عامه تطبیق میگردد و در جریان یک سال و شش ماه کار آن تکمیل خواهد شد.

انجینر عبدالرحمن صلاحی ضمن ارائیه معلومات تخنیکی پروژه یاد آور شد که وظیفه وزارت فواید عامه اعمار سرکها و حفظ و مراقبت سرکها در سراسر کشور است و این وزارت در پروژه های خود با دو نکته اساسی تآکید میکند که یکی آن کیفیت پروژه و تطبیق پروژه مطابق با قرارداد و دیګر هم تکمیل شدن کار پروژه در زمان معین شده آن است. وی افزود ولسوالي انجیل تقریباً 8لک نفوس دارد و زیادتر مردم این ولسوالي زراعت پیشه هستند که با اعمار این سرک آنها میتوانند به اسرع وقت و به شکل خوب محصولات زراعتی خویش را به مارکیت های بزرگ برسانند.

در اخیر وکلای مردم هرات در شورای ملی، شورای ولایتی و محاسن باالنوبه صحبت نموده و از وزارت فوایدعامه اظهار سپاس و قدردانی نمودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار