افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 14 ژانویه , 2017 لینک کوتاه خبر :

مسکو ازمتحدانش به شدت حمایت می کند!

ضمیر کابلوف

 

به راپور آژانس خبررسانی ایزویستیا، کابلوف اظهار داشت که تاجکستان متحد روسیه است و هرگونه اهانت به این کشور با واکنش شدید روسیه روبرو خواهد شد…

 

نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان، ضمن رد اظهارات سفیر حکومت وحدت ملی در مسکو مبنی بر وجود حامیانی در تاجکستان برای قاچاق مواد مخدر از افغانستان، این سخنان را توهین‌آمیز اعلام کرد.

 

وی افزود: تولید مواد مخدر در افغانستان و قاچاق آن به تاجکستان و روسیه را نمی‌توان انکار کرد.

 

 

عبدالقیوم کوچی سفیر افغانستان در روسیه هفته‌ گذشته گفته بود که مواد مخدر در افغانستان تولید می‌شود و اما از قاچاق این مواد مافیاهایی در تاجکستان و روسیه حمایت می‌کند.

 

تاجکستان نیز پیش از این نسبت به گفته‌های سفیر افغانستان در روسیه واکنش نشان داده بود.

 

کابلوف که یکی از افراد جنجالی‌ در حوزه افغانستان تبدیل شده است، در اظهاراتی ضمن تأیید ارتباط روسیه و طالبان گفته بود که اگر طالبان در چوکات خطوط شورای امنیت سازمان ملل عمل نمایند حق خواهند داشت تا من‌حیث یک قدرت سیاسی در افغانستان به فعالیت خود ادامه دهند.

 

وی همچنین ضمن ابراز نگرانی از حضور نیروهای امریکا در افغانستان اعلام کرده بود که 9 پایگاه نظامی این کشور در افغانستان برای روسیه خطر است.

 

کابلوف در اظهارات خود گفته بود که صلح در افغانستان با ایجاد شرایطی برقرار خواهد شد در غیر این صورت این کشور نابود می‌شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار