افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 27 ژوئن , 2015 لینک کوتاه خبر :

مسوولان امنیتی افغان امروز به ولسی جرگه فرا خوانده می شوند

قرار است مسوولان ارشد امنیتی افغان امروز از سوی ولسی جرگه افغانستان در اجلاس استجوابیه فرا خوانده شوند تا به نگرانی های امنیتی در کشور پاسخ دهند.

 

عبدالقادر ځاځی وطندوست عضو ولسی جرگه افغانستان گفت: مطابق به فیصله کمیته رؤسا، مسوولان درجه اول سکتور های امنیتی کشور برای استجواب به ولسی جرگه حضور خواهند یافت:

 

“دلیل که ما آنها را به استجواب خواسته ایم، نا امنی های اخیر در کشور، موضوع مقرری های جدید در سکتور های امنیتی که سر و صدا های بلند کرده و مسالۀ حمله اخیر بر ولسی جرگه می باشد.”

 

آقای ځاځی وطندوست گفت: مطابق قانون ولسی جرگه، صلاحیت استیضاح، استجواب و سلب صلاحیت مقاماتی را دارد که برای تقرر شان اعضای این جرگه رای می دهند.

 

به گفته این عضو ولسی جرگه، مقاماتی که برای استجواب خواسته می شوند، روی موضوعات و مسایل که مهجول اند و ایجاب توضیح می کنند، به سوالات اعضای ولسی جرگه پاسخ می دهند.

 

عبدالقادر ځاځی وطندوست همچنان گفت: قرار است معصوم ستانکزی کاندید پست وزارت دفاع افغانستان هفته آینده به ولسی جرگه حاضر شود و بعد از آن برای رای اعتماد به او صندوق گذاشته خواهد شد.

 

آقای وطندوست اضافه کرد، انتظار می رود که معصوم ستانکزی پس از اشتراک اجلاس وزرای دفاع ناتو در بروکسل روز دوشنبه و یا چهارشنبه به ولسی جرگه حاضر شود و کمیته روسا فیصله خواهد کرد که چه زمانی به او صندوق گذاشته خواهد شد.

 

معصوم ستانکزی روز چهارشنبه اول ماه سرطان جهت معرفی به ولسی جرگه حضور یافت، اما زمانی که داخل تالار شد، طالبان مسلح بر ساختمان ولسی جرگه حمله کرده و اجلاس برهم خورد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار