افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 22 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

مسوولان ادارات معارف و مبارزه با مواد مخدر بادغیس بازداشت شدند

مسوولان ادارات معارف و مبارزه مواد مخدر ولایت بادغیس به اتهام غفلت وظیفوی از سوی لوی څارنوالی افغانستان بازداشت شده اند.

 

مقامات محلی در ولایت بادغیس می گویند این تصمیم از سوی هیئت اعزامی لوی څارنوالی افغانستان به ولایت بادغیس گرفته شده است.

 

مسوولان محلی ولایت بادغیس می گویند، یک هیئت از اداره لوی څارنوالی افغانستان و ریاست عمومی امنیت ملی به ولایت بادغیس آمده اند تا کارکرد نهادهای دولتی دراین ولایت را بررسی کنند.

 

میرویس میرزک وال سخنگوی سرپرست ولایت بادغیس می گوید، هیئت یاد شده رئیس معارف و مبارزه با مواد مخدر این ولایت را به اتهام غفلت در وظایف شان بازداشت کرده است.

 

از سوی دیگر صفیه ایماق نماینده مردم بادغیس در ولسی جرگه افغانستان می گوید هیئت اعزامی لوی څارنوالی و ریاست عمومی امنیت ملی روسای معارف و مواد مخدر به شمول مشاور و مدیر اداری ریاست معارف این ولایت را بازداشت کرده اند.

 

خانم ایماق ادعا می کند که افراد بازداشت شده قربانی اختلافات شخصی میان احمدالله علیزایی سرپرست ولایت بادغیس و رئیس امنیت ملی این ولایت شدند.

 

این اتهامات در حالی بالای این دو مقام محلی بادغیس وارد می شود که مقامات مسوول حاضر به پاسخگویی در این مورد نیستند.

 

با این حال یک تن از نماینده گان مردم بادغیس در شورای ولایتی که نخواست هویت اش فاش گردد گفت، افراد بازداشت شده به خاطر اختلاس در پروژه های ساختمانی ریاست معارف و مبارزه با مواد مخدر این ولایت بازداشت گردیدند.

 

این موضوع در حالی صورت می گیرد که هیئت اعزامی لوی څارنوالی و ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان از چهار روز به این طرف سرگرم بررسی عملکرد کارمندان ادارات دولتی در ولایت بادغیس اند و این روند همچنان ادامه دارد.

 

مقامات محلی در ولایت بادغیس در حالی از بازداشت مسوولان ادارات معارف و مبارزه با مواد مخدر این ولایت سخن می زنند که چند سال قبل ریاست مبارزه با فساد اداری همراه با مسوولان امنیتی رئیس څارنوالی استیناف این ولایت را به اتهام رشوه باالفعل گرفتار کرد اما با گذشت مدتی دوباره بر وظیفه اش تکیه زد و تاکنون به کارش ادامه می دهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار