افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 24 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

مسمومیت ده ها دانش آموز دختر در ولایت سرپل

مسؤلان در ریاست معارف ولایت سرپل می گویند که شمار زیادی از دانش آموزان یک لیسه در این ولایت مسموم شده و به شفاخانه انتقال داده شدند.
این مسوولان می گویند که بیش از 100 دانش آموز مکتب نسوان حضرت امام زاده یحیی، به دلیل مسموم شدن به شفاخانه ولایتی انتقال داده شده اند، اما تاکنون علت مسمومیت شان مشخص نیست.
عبدالغفور سرپلی رییس معارف ولایت سرپل گفت:” حوالی ساعت 9 صبح امروز شماری از دانش آموزان لیسه نسوان حضرت امام زاده یحیی مسموم شدند.”
به گفته او، تحقیقات در این مورد، جریان دارد.
پیش از این نیز شماری از دانش آموزان در تخار، بامیان و کابل به دلایل نامعلوم مسموم شده و بلافاصله به شفاخانه انتقال داده شدند.

مسوولان امنیتی در ولایت تخار، پیشتر، از دستگیری شماری از عاملان مسمومیت دانش آموزان خبر داده گفتند که انگیزه این افراد، وادار کردن خانواده ها به نرفتن دختران شان به مکتب بوده است.
در همین حال داکتر محمد هارون رییس شفاخانه ولایتی سرپل به خبرگزاری بخدی گفت: “صبح امروز 118 دانش آموز دختر را به شفاخانه ولایتی انتقال دادند که وضعیت شماری از آنان خوب بوده و به خانه های شان رفتند.”
به گفته او، زمانی که به شفاخانه ولایتی گزارش رسید که شماری ازدانش آموزان لیسه نسوان حضرت امام زاده یحیی مسموم شده اند، یک تیم صحی به شکل فوری به محل اعزام شد.
او گفت که بررسی های تیم صحی شفاخانه ولایتی سرپل نشان می دهد که اثری از گاز سمی و موادی که باعث مسموم شدن دانش آموزان شده باشد، در وجود دانش آموزان دیده نشده است.
او همچنان افزود که در دانش آموزان اثری از سردرد، حالت تهوع  ودل بدی دیده شده است که پس از تداوی اولیه همه دانش آموزان صحت یاب شده و به خانه ها ی خود برگشتند.
به اساس آمار ارائه شده از سوی معارف سرپل درلسیه حضرت امام زاده یحی 1500 دانش آموز درس می خوانند.
لیسه حضرت امام زاه یحی یا امام خرد، در مرکز شهر سرپل موقعیت دارد.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار