افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 14 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

مسلم‌یارخطاب به رهبران حکومت: به اختلافات شخصی تان خاتمه دهید!

مسلم‌یار

 

آقای مسلم‌یار تأکید کرد : اختلافات شخصی، هم‌چشمی‌ها و اختلافات درونی شان را نقطۀ پایان بگذارند، آن دستاوردهایی را که ملت افغانستان در ۴۰ سال منتظرش بودند، در سیزده سال اخیر انتظارش را داشتند، با خاک برابر نسازند!

 

در حالی که اختلافات میان ارگ و سپیدار بالا گرفته است؛ امروز رئیس مشرانو جرگۀ افغانستان خطاب به رئیس جمهور گفت که به اختلافات شخصی تان خاتمه دهید و دستاوردهای ملت افغانستان را در نظر داشته باشید.

 

فضل‌الهادی مسلم‌یار رئیس مشرانو جرگۀ افغانستان، امروز هنگام افتتاح پارلمان جوانان خطاب به رئیس جمهور غنی گفت، کسانی که قدرت را در دست دارند و افرادی که زیر دست رئیس جمهور به حیث مأمورین نظام کار می‌کنند، به دستاوردهای ملت افغانستان توجه داشته باشند.

 

آقای مسلم‌یار تأکید کرد “اختلافات شخصی، هم‌چشمی‌ها و اختلافات درونی شان را نقطۀ پایان بگذارند، آن دستاوردهایی را که ملت افغانستان در ۴۰ سال منتظرش بودند، در سیزده سال اخیر انتظارش را داشتند، با خاک برابر نسازند”.

 

نگرانی از تهدید دستاوردهای مردم در حالی از سوی رئیس مشرانو جرگۀ افغانستان بیان می‌گردد که رئیس اجرائیه افغانستان به روز پنجشنبه از اختلافات موجود میان ارگ و سپیدار پرده برداشت.

 

آقای عبدالله، رئیس جمهور غنی را بی‌حوصله خواند و به تَک‌َرَوی متهم کرد؛ اما رئیس جمهور به روز جمعه در مراسم تجلیل از روز جهانی جوانان در ارگ گفت افرادی او را به انحصارگرایی متهم می‌کنند که در امر مبارزه با فساد اداری “منافع شان با خطر مواجه می‌شود.”

 

در مقابل محمد اشرف غنی رئیس جمهور که در مراسم افتتاح پارلمان جوانان افغانستان سخنرانی‌ می‌کرد، به شعر معروف پشتو اشاره کرد. او گفت “اگر تو بگویی که منم و من بگویم که منم؛ نه تو خواهی بود و نه من؛ ولی اگر تو بگویی که منم، من بگویم که تویی، هم من خواهم بود و هم تو خواهی بود”.

 

از سوی دیگر در حالی که عبدالله عبدالله به روز پنجشنبه خطاب به رئیس جمهور گفته بود، کسی که حوصله بحث را ندارد؛ لیاقت ریاست را نیز ندارد؛ اما محمداشرف غنی هر چند امروز به سخنان رئیس اجرائیه اشاره نکرد؛ ولی به صورت تلویحی گفت، رئیس جمهور افغانستان روزی که به چوکی ریاست جمهوری می‌نشیند، باید از احساسات شخصی بیرون شود و حق احساسات شخصی را نیز ندارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار