افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, بین الملل, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 9 می , 2015 لینک کوتاه خبر :

مسلمان علیه مسلمان، شیوه همیشگی دشمن

حملات عربستان به یمن در حالی وارد چهلمین و چهارمین روز خود می‌شود که مقامات نظامی سعودی در تهدیدی بی‌سابقه گفته اند که بدون وقفه به بمباران مناطق مسکونی شمال یمن ادامه می دهند.

 

درحالی که جهان وارد عصر تکنولوژی و رسانه‌های اجتماعی شده یک رژیم قبیله‌ای وابسته به غرب، به خود اجازه می‌دهد با جنگنده‌های گران قیمتش در برابر دیدگان جهانیان در رسانه‌های عمومی و اجتماعی مردم فقیر یمن را تهدید به قتل عام و نسل کشی‌ کند.

 

این رفتار وحشیانه سعودی‌ها علیه مردم یمن در حالی است که طی 44 روز گذشته شاهد شدیدترین حملات توپخانه‌ای و هوایی و کشته شدن یش از 400 نفر در این حملات بوده ایم.

 

اوضاع یمن به حدی نابه سامان است که سازمان ملل روز جمعه هشدار داد محدودیت ها در زمینه واردات به کشور جنگ زده یمن جلوی امدادرسانی را می گیرد و جان دهها هزار کودک را تهدید می کند به نحوی که ممکن است سوخت در یمن ظرف کمتر از یک هفته تمام شود.

 

بنا به گزارش سازمان ملل، اگر محدودیت ها درباره واردات غذا و سوخت به یمن توسط مزدوران آل سعود ادامه پیدا کند، در کنار گلوله و بمب، این نبود امکانات و تجهیزات در ماه های آینده کودکان بیشتری را خواهد کشت. اگر خدمات بهداشتی و پزشکی به طور عادی کار نکند و کودکان در برابر بیماری هایی همچون اسهال، ذات الریه و سرخک واکسینه نشوند، دو میلیون کودک زیر پنج سال در سه ماه اینده با خطر ابتلا به سوءتغذیه شدید، اسهال و دیگر بیماری های مسری مواجه خواهند شد.

 

وابستگی آل سعود به آمریکا و انگلیس بر هیچکس پوشیده نیست همانگونه که طی این روزها بارها اعلام شد عربستان در تجاوز خود به یمن از جنگنده های ساخت انگلیس استفاده می کند و تعداد این هواپیماها فراتر از قدرت نیروی هوایی انگلیس برای پوشش هر عملیات نظامی اضطراری در یک زمان است یعنی بطور میانگین یکصد هواپیمای جنگنده روزانه به مواضع یمنی ها حمله می کنند که در این میان پنجاه فروند از آنها ساخت انگلیس است.

 

البته آل سعود فقط به این همکاری با دشمنان اسلام بسنده نکرده اند بلکه طبق گزارشهای رسیده هواپيماهاي عربستاني در حمله به شهرهاي يمن از بمب‎هاي فسفري استفاده مي‎کنند که در جریان این حملات شیمیایی علاوه بر کشته شدن مردمان بیگناه، درد و رنج مردم بی دفاع يمن افزایش یافته است.

 

حال در جریان این تهاجم ظالمانه و محاصره دارویی و غذایی مردم یمن که علاوه بر کشته و مجروح شدن هزاران زن و مرد و کودک در آستانه فاجعه انسانی قرار دارد، از نهادهای بین المللی به ویژه صلیب سرخ نیز خبری نیست. در مقابل نظامیان و حاکمان آل سعود به دستور اربابان غربی شان هم مانع از کمکهای بشردوستانه برخی کشورهای همسایه گردیده اند.

 

به هر حال آنچه در این میان روشن و واضح است اینکه اشرف غنی با اعلام حمایت از چنین عربستانی واقعا اثبات کرد که از خود استقلال فکری ندارد و بیشتر تحت تفکرات صادر شده از سوی کاخ سفید است. آل سعود نیز با ادامه ی حملات خود به یمن، مزدوریت روز افزون خود به غرب به ویژه آمریکا و اسراییل را نشان می دهند.

 

هرچند شاید به کار بردن کلمه ی مسلمان درباره صادرکنندگان دستور این حملات، بجا و صحیح نباشد اما درباره دشمنی صهیونیستها و غربیها با اسلام جای هیج بحثی نیست چرا که این شیوه ی همیشگی دشمنان دین مبین اسلام بوده که در قالب مسلمانی، گروهی را به جان مسلمانان می اندازند تا خودشان از این آب گل آلود بیشترین سود را ببرند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار