افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 30 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

مساعدت 7.5 ملیون دالری چین به آسیب دیدگان افغانستان

چین

 

چین به ارزش 7.5 ملیون دالر امریکایی، 4242 متریک تن برنج به آسیب دیده های افغانستان کمک نمود.

بر اساس تفاهم نامه که بین اداره ملی آماده گی مبارزه با حوادث جمهوری اسلامی افغانستان با کشور جمهوری خلق چین امضا شده بود، امروز 502 متریک تن آن به اداره ملی آماده گی مبارزه به حوادث از سوی سفارت این کشور مقیم افغانستان تسلیم داده شد.

محمد اسلم سیاس سرپرست و معاون مالی واداری اداره ملی آماده گی مبارزه با حوادث حین تسلیم گیری بیان داشت: اداره ملی آماده گی مبارزه با حوادث این مواد را به منظور پاسخ دهی بهتر در زمستان روبرو به ولایاتی ارسال می نمایند که بندش راه های مواصلاتی شان متصور است.

ژانگ جیشن شارژدافیر گفت: روند انتقال 3740 متریک برنج دیگر نیز جریان دارد و در آینده نزدیک به اداره ملی آماده گی مبارزه به حوادث تسلیم داده میشود.

وی افزود: کشور چین افتخار دارد تا کمک های فوری را برای کشور دوست افغانستان تسلیم می نماید، افغانستان یکی از همسایه های کشور چین است که نیاز به کمک دارد، و دولت چین پالیسی را در پیش گرفته است تا همیشه افغانستان را در راستای کمک رسانی یاری نماید.

در پایان سر پرست اداره ملی مبارزه به حوادث از کمک های گذشته کشور چین و کمک های امروزی شان برای مردم افغانستان قدردانی کرد و خواهان ادامه همکاری های بیشتر حکومت چین در راستای پاسخگویی به آسیب دیده ها و کاهش دهی خطرات حوادث شد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار