افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 26 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

مساعدت مالی کشور ایتالیا برای ساخت اولین مرکز تخصصی جراحی سوء اشکال قلبی اطفال و نوزادان در کابل

 

وزارت صحت عامه کشورمان با مساعدت مالی کشور ایتالیا اولین مرکز تخصصی جراحی سوء اشکال قلبی اطفال و نوزادان را در شفاخانه صحت طفل اندیرا گاندی کابل تاسیس می‌نماید.

بر اساس تفاهم‌نامه‌یی که توسط داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه، اکلیل حکیمی وزیر مالیه و آقای لوسیانو پیزوتی  سفیر ایتالیا مقیم کابل به امضاء رسید، دولت ایتالیا مبلغ سه میلیون و دوصد هزار یورو را برای اعمار ساختمان این مرکز، آموزش پرسنل مسلکی، و تدارک، نصب و راه‌اندازی تجهیزات مورد نیاز مساعدت می‌نماید.

 

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه در ارتباط با اهمیت تاسیس این مرکز گفتند: “با تأسیس این مرکز تعداد قابل توجهی از اطفال نیازمند به عمل جراحی قلب مجبور نخواهند بود تا با مصارف گزاف به خارج کشور عرض تداوی مراجعه نمایند.”

 

سالانه تعداد زیادی از اطفال و نوزادان که مصاب به  بیماری‌های سوء شکل و سوراخ قلب می‌باشند جهت تداوی به خارج از کشور می‌روند که تعداد محدودی از آنها از طریق موسسات خیریه حمایت می‌شوند و اکثریت باقیمانده با مشکلات مالی جهت تداوی دست به گریبان هستند. با شروع به کار این مرکز که کارهای اجرایی آن در آینده نزدیک به همکاری ریاست طب معالجوی وزارت صحت عامه و موسسه‌ی ایتالیایی CIAI آغاز خواهد شد، اطفال و نوزادان مبتلا به اینگونه امراض قلبی در داخل کشور تداوی شده و نیاز به سفر به خارج از کشور و مصرف هزینه‌های هنگفت نخواهند داشت.

 

ایجاد مراکز تخصصی جدید، تأمین نیازهای صحی شهروندان و بهبود کیفیت خدمات صحی از تعهدات و از جمله  اولویت‌های کاری وزارت صحت‌عامه می‌باشد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار