افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 24 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

مساعدت مالی جاپان برای تداوی مریضان سل با افغانستان

سل

قرارداد کمک 8 ملیون و 600 هزار دالری جاپان برای تداوی مریضان سل و جلوگیری از شیوع این مریضی در افغانستان، با حضور متسوجی سوزوکی سفیر جاپان در افغانستان، پیپر کورن نماینده سازمان صحت عامه جهان و تاکی شی تنابی رییس دفتر جایکا در افغانستان و فیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه کشورمان به امضا رسید.

این پروگرام با همکاری سازمان صحت عامه جهانی انجام می شود و دفتر جایکا که در طول 13 سال گذشته پروگرام کمک تخصصی را عملی می نماید، در اجرای آن سهم دارد.

متسوجی سوزوکی سفیر جاپان گفت: جاپان سال‌هاست با صحت عامه افغانستان و خصوصا تداوی مریضی سل همکاری کرده و دارای تجربه مبارزه با مریضی سل است.

سفیر جاپان افزود: مریضی سل یک تهدید مشترک برای جاپان و افغانستان است و این کشور همکاری مشترک و بین‌المللی خود را برای ریشه کنی این مریضی افزایش می‌دهد. با افتخار می‌توانیم اعلام کنیم که داروی تداوی صد در صد مریضی سل در افغانستان استفاده خواهدشد.

فیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه کشورمان گفت: جاپان بیش از 40 سال در تمام بخش‌های حیاتی افغانستان همکاری داشته است خصوصا در بخش صحت عامه افغانستان در تمام مناطق به صورت فعال و مستمر همکاری و هماهنگی داشته که یکی از این بخش‌ها تداوی مریضی سل است.

وزیر صحت عامه افزود: با استفاده از این فرصت لازم می‌دانم که از تمام کارشناسان جاپان (JICA ) که وزارت صحت عامه عموم بخصوص پروگرام ملی تداوی سل را همراهی کرده‌اند، تشکری کنم.

ریچارد پیپر کورن نماینده سازمان صحت عامه جهانی اظهار داشت: ما همکاری خود را با جاپان برای مقابله با سل در افغانستان در سال 2014 آغازکرده‌ایم. از آن تاریخ به بعد ما قدم های بلند در مسیر درست گذاشته شده است.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار