افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 8 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

مساعدت به آسیب دیده گان حوادث طبیعی

آسیب دیده گان

براساس گزارشات رسیده در ۲۹ ولایت برای آسیب دیده گان کمک های غیرغذایی توزیع شده است.

ریاست انسجام و پاسخ به حوادث وزارت احیا و انکشاف دهات می‌گوید که در جریان سال مالی ‌ در ۲۹ ولایت کشور‌، بیش از ۱۵ قلم جنس کمکی را توزیع کرده است.

ریاست انسجام و پاسخ به حوادث وزارت احیا وانکشاف دهات می‌گوید که در جریان سال روان،‌ برای آسیب‌دیده‌گان حوادث طبیعی چون زلزله، رانش زمین، برف‌کوچ، سیلاب و خشک‌سالی، کمک کرده است.

نصیراحمد پوپل، رییس انسجام و پاسخ به حوادث می‌گوید:‌ «این ریاست در سال مالی ۱۳۹۶ به ۲۹ ولایت آسیب‌دیده، بیش از ۱۵ قلم مواد غیرغذایی که شامل کمپل، ترپال، سطل، پیاله، کاسه، قاشق، بُشکه، جراب، کیت صحی، دیگ، کیت کمک‌های اولی، سیت آشپزخانه، جمپر، بوت و موزه، بالون گاز، بیل، کراچی و اجناس دیگر می‌شود را برای زیان‌دیده‌گان حوادث طبیعی و غیرطبیعی توزیع کرده است.»

این ریاست در نظر دارد تا به پنج ولایت دیگر نیز از این کمک‌ها توزیع کند. این پنج ولایت، شامل پروان، لوگر، بلخ، سمنگان و بغلان می‌شود. قرار است در این ولایت‌ها نیز ۱۵ قلم مواد غیرغذایی که شامل خیمه، کمپل، سطل آب، کیت کمک‌های اولی، کاسه، بشقاب، پیاله، قاشق،آله فشار، ترمامتر و ماسک بهداشتی می‌باشد، برای رسیده‌گی به زیان‌دیده‌گان حوادث طبیعی و غیر طبیعی توزیع شود.

آقای پوپل افزود که آنان توانسته‌اند در سال روان ۳۰ ملیون افغانی را برای خرید «گبین» و انتقال آن به ولایات، به هدف جلوگیری از خطر‌ها از جانب حکومت منظوری بگیرند و نیز ۲۰ ملیون افغانی را برای انتقال مواد غیرغذایی به ولایت‌های آسیب‌پذیر، دریافت کنند.

هم‌چنان ریاست انسجام و پاسخ به حوادث می‌گوید‌: «تفاهم‌نامه‌ای را با سازمان غذایی جهان یا «WFP» به امضا رسانده‌اند که شامل ساخت بندها، جویبارها، «سیفون» دیوارهای استنادی شامل است و به همکاری شوراهای انکشافی قریه از طریق برنامه‌ی میثاق شهروندی بر اساس ضرورت و اولویت در هر ولایت، روی دست گرفته خواهد شد.»

او گفت که با طبیق این برنامه‌ها زمینه‌ی کار برای بسیاری از جوانان در روستاها فراهم می‌شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار