افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 26 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

مرکز ملی 150 بستر تداوی زنان و کودکان معتاد افتتاح شد

افتتاح

بنابرگزارشات رسیده، مرکز ملی 150 بستر تداوی معتادین مواد مخدر زنان و اطفال طیِ محفلی در کابل افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.

 

پوهنوال سلامت عظیمی وزیرمبارزه با مواد مخدر، داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه، خانم نسرین اوریاخیل وزیر کار و امور اجتماعی، خانم زهره یوسف مشاور مطبوعاتی دفتربانوی اول، آقای سید فیصل حسینی معین مالی و اداری وزارت مبارزه با مواد مخدر و نمایندگان نهادهای خارجی همکار در این افتتاحیه حضور داشتند.

 

خانم بی بی‌گل در پیامی که توسط خانم زهره یوسف به خوانش گرفته شد، چنین بیان نمود: مبارزه با مواد مخدر، تلاش‌های بی دریغ ملی و بین المللی را می طلبد و هر شهروند مسوول کشور باید در قبال مبارزه با مواد مخدر، مسوولیت‌های خود را ادا نمایند.

 

وی همچنان دراین پیام، نقش پولیس و نیروهای امنیتی را در امر مبارزه با مواد مخدر مهم و اساسی یادآوری کرد.

 

آقای فیروزالدین فیروز وزیر صحت، ضمن سپاسگزاری از همکاری نهادهای داخلی ذیربط و همکاران بین المللی در ایجاد مرکز ملی 150 بستر تداوی معتادین زنان و اطفال در ناحیه خوشحال کابل گفت: این مرکز برای خانم‌ها و اطفالی ایجاد گردیده که آغشته به مواد مخدر اند و اکنون تصمیم به ترک آن دارند.

 

وزیرصحت، گفت: مبارزه با مواد مخدر نیازمند تعهد ملی و بین المللی است که باید از سوی تمامی شهروندان – از رسانه‌ها گرفته تا علما و مردم عادی – عملی گردد.

 

وی، همچنان به استفاده از روش‌های وقایه‌وی و آموزش برای اطفال و زنان معتاد تأکید ورزید که زمینه‌ساز حفظ سلامت جسمی و روانی آنان است.

 

پوهنوال سلامت عظیمی وزیر مبارزه با مواد مخدر نیز ضمن اظهار خرسندی و سپاسگزاری از نهادهای همکار در امرمبارزه بامواد مخدر، بخصوص از دفتر بانوی اول، وزارت‌های صحت عامه و کاروامور اجتماعی، گفت: زنان، قشر آسیب پذیر جامعه هستند و امروز زمان آن فرارسیده که باید آنان را که قربانی پدیدۀ شوم مواد مخدرمی باشند، از این وضعیت نجات دهیم.

 

خانم عظیمی همچنان از شهروندان کشور خواست تا در مبارزه با مواد مخدر با وزارت مبارزه با مواد مخدر و دیگر همکاران ذیدخل همکاری نمایند.

 

خانم نسرین اوریاخیل وزیر کاروامور اجتماعی نیز طی سخنانی گفت: ما باید در بخش معیشت بدیل و اشتغال‌زایی توجه لازم را بنماییم.

 

وی افزود: وزارت که وظیفۀ اولش پالیسی سازی است، تلاش میکند تا معضل اعتیاد را با ایجاد زمینه‌های شغلی برای شهروندان کشور، از بین ببرد.

 

قابل یادآوری است که این مرکز توسط برنامه کاهش تقاضای وزارت صحت عامه و درهمکاری با وزارت‌های مبارزه با مواد مخدر و وزارت کار و امور اجتماعی ایجاد گردیده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار