- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

مرکز ملک عبدالله در کابل= مرکز پرورش طالبانیسم و داعشیسم

افتتاح مرکز ملک عبدالله در کابل تبدیل به مرکز پرورش طالبانیسم و داعشیسم می شود، بدین جهت است که در مدارس مذهبی تحت حمایت عربستان سعودی، اسلام رایج در ترکیه و اندونزی و مصر تدریس نمی‌شود بلکه به کودکان ما در کابل همان چیزهایی تدریس خواهد شد که به طلبه‌های تحریک طالبان در کویته و داعشی ها در سوریه و عراق یاد داده می‌شود.

 

سه سال پیش زمانی که حامد کرزی رییس جمهور وقت افغانستان با پیشنهاد ساخت بزرگ‌ترین مرکز دینی توسط عربستان سعودی در شهر کابل، موافقت نمود در واقع مهم‌ترین فرصت‌ را در اختیار افراط گرایان سعودی برای تبلیغ وهابیت قرار داد تا در آینده ای نه چندان دور شاهد به ثمر نشستن این خیانتهای دولتمردان ارگ کابل باشیم.

 

کرزی به تصور اینکه با ساخت یک مرکز آموزش مذهبی با پول عربستان، می‌تواند جایگزینی برای مدارس پرنفوذ پاکستانی بسازد، ساخت مرکز ملک عبدالله را در کابل کلیک زد، غافل از اینکه عربستان یکی از بزرگ‌ترین حامیان مالی همان مدارسی است که طالبان در آن پرورش یافته اند و اکنون سال ها است که علیه مردم افغانستان می جنگند.

 

آن زمان کرزی با صدور اجازه‌ ساخت این مرکز، شاید در کوتاه‌ مدت به دنبال اهداف سیاسی خاصی بود، اما در بلندمدت سنگ‌بنای افراطیت سلفی و طالبانی را در کشور ما پایه گذاشت. شاید برای شما سوال پیش آید که باید از چه چیز نفوذ مذهبی عربستان در افغانستان نگران باشیم؟

 

پاسخ این سوال را در مطلبی که امروز روزنامه اردو زبان نوای وقت پاکستان منتشر کرد بخوانید مبنی بر پیدا شدن نشانه های فعالیت عناصر وابسته به گروه تروریستی-تکفیری داعش در دانشگاه تحت رهبری عربستان در پاکستان!

 

دانشگاه اسلامی بین المللی اسلام آباد یکی از بزرگترین دانشگاه های پاکستان است که در سال 1980 از سوی آل سعود در این کشور پایه گذاری شده و تازه ترین اخبار و گزارش ها حکایت از دیده شدن ردّ پای عناصر گروه تروریستی داعش در این دانشگاه است.

 

این دانشگاه همان مرکزی است که بخش عمده ای از بودجه آن از سوی عربستان تامین می شود و اکنون پرچم داعش، کتابچه ها و جزوات و لوح های فشرده حاوی نظریه های این گروه تکفیری-تروریستی در آن پیدا شده است و برخی از مسوولان و معاونین این دانشگاه موضوع فعالیت عناصر داعش در این نهاد آموزشی-اسلامی را از پولیس و نهادهای امنیتی پنهان می کنند.

 

دانشجویانی از بیش از 40 کشور جهان در دانشگاه اسلامی بین المللی اسلام آباد حضور دارند اما مسوولان دانشگاه که جیره خوار آل سعود هستند، هر بار از فراهم کردن اطلاعات و جزییات کامل درباره دانشجویان خارجی برای نهادهای اطلاعاتی و پولیس اسلام آباد خودداری کرده اند.

 

لذا این واقعیتی است که: وهابیتی که عربستان با دالرهای بی‌شمار خود در جهان اسلام و اکنون در افغانستان ترویج می‌کند، برای ما بسیار خطرناک است. طالبان، داعش و دیگر گروه های تروریستی که در کشورهای اسلامی مردم را به خاک و خون می کشند، دقیقاً به دنبال همان توصیفی از دین اسلام‌ هستند که عربستان سعودی از طریق شبکه‌ای از مدارس تحت پوشش خود به دنبال آن می‌باشد.

 

اینکه می گوییم افتتاح مرکز ملک عبدالله در کابل تبدیل به مرکز پرورش طالبانیسم و داعشیسم می شود، بدین جهت است که در مدارس مذهبی تحت حمایت عربستان سعودی، اسلام رایج در ترکیه و اندونزی و مصر تدریس نمی‌شود بلکه به کودکان ما در کابل همان چیزهایی تدریس خواهد شد که به طلبه‌های تحریک طالبان در کویته و داعشی ها در سوریه و عراق یاد داده می‌شود.

 

به هر حال حضور داعش در آینده ی کشور ما برنامه ای است که غربی ها از سال ها پیش طرح ریزی آن را انجام داده اند و دولتمردان کابل چه در دولت فعلی و چه در دولت قبلی همگام و همنوا با آل سعود و اسراییل بخاطر بقای حکومت خود و رسیدن به منافع شخصی بیشتر، آمریکا را در رسیدن به این هدف یاری کرده اند.

 

و دروغ می گوید هر سیاستمداری که ادعا کند از این توطئه ی غربی ها برای از بین بردن اعتقادات مردم افغانستان بی خبر بوده است. این عالیجنابان باید بدانند که هر پولی که از سوی آمریکا به آنها اعطا می شود نه از روی دلسوزی و محبت است بلکه برای هموار کردن مسیر اهداف شوم کاخ سفید در کشور ما است.