افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 22 دسامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

مرکز، تصمیم گیرنده است نه هیات اعزامی!؟

هرچند فرهاد مجیدی نماینده مردم در پارلمان، چندی پیش از آدرس هیات و مجمع مدنی هرات والی را 48 ساعت تا ترک هرات وقت داده بود باآنهم والی هرات معتقد است نتیجه بررسی و تصمیم، کار سران حکومت است نه فرد و یا گروه.

 

سید فضل الله وحیدی، سرپرست ولایت هرات معتقد است: حلقات داخلی در هرات به منظور جذب حمایت سران حکومت وحدت ملی و به منظور رسیدن به یک موقف سیاسی و دولتی تلاش در ایجاد بحران در هرات هستند که در این کار خود موفق نخواهد شد.

 

آقای وحیدی در حاشیه دیدارها و بررسی اداره های دولتی هیات اعزامی از کابل به هرات گفت: تشکیل و اعزام یک هیات 21 نفری به منظور بررسی وضعیت کلی هرات دستور رییس جمهور است و نیاز است تا نتایج کلی بعد از ارزیابی به کابل و مسوولان انتقال داده شود، سپس تصمیم گرفته شود.

 

سرپرست ولایت هرات، گفته های اخیر نماینده پارلمان و عضو هیات اعزامی از کابل به ولایت را در قبال اینکه وی مردم هرات را توهین کرده است، گفت: به چالش کشیدن وضعیت کنونی از سوی یک نماینده، موضوع شخصی است و من در جواب اینکه وی در جلسه، از ضعف مدیریتی حکومت محلی، موضوعاتی را مطرح کرد، نبود تشکیلات و نیروهای مسلکی را به تناسب موارد خلاف قانون در جامعه عنوان کردم و چندین مورد خشونت های اجتماعی و فردی که انعکاس در رسانه ها داشته را بیان کردم، نه توهین به یک ملت!

 

وی همچنین گفت: درصورتیکه یک درصد مردم هرات از حضور وی به عنوان والی این ولایت رضایت نداشته باشد در زودترین فرصت، هرات را ترک خواهد کرد!

 

سید فضل وحیدی، سرپرست ولایت هرات گفت: نتیجه و تصمیم بررسی های هیات اعزامی در قبال هرات به عهده مقامات عالیه رتبه در مرکز کشور است و نیاز نیست که مطالب شخصی در نیمه راه بررسی ها، رسانه ای شود و طوری انعکاس داده شود که گویا در هرات و در حاکمیت محلی هیچ گونه اراده مدیریتی وجود ندارد و باید در زودترین فرصت والی این ولایت، هرات را ترک نماید.

 

آقای وحیدی گفت: هرات به تناسب ولایت همجوار و حتی کابل از امنیت بهتری برخوردار است وی و همکارانش در هرات منتظر تصمیم کلی دولت مرکزی در قبال برکناری و تداوم کار در این ولایت است.

 

با گذشت چند ماه از موجودیت ناامنیها، اختطاف و ترور افراد سرشناس در هرات، دولت مرکزی تصمیم به اعزام هیات بررسی کننده به هرات و عوامل اختلال گرفت و این هیات تاکنون نتیجه بررسی های خود را به مرکز انتقال نداده است.

 

هرچند فرهاد مجیدی نماینده مردم در پارلمان، چندی پیش از آدرس هیات و مجمع مدنی هرات والی را 48 ساعت تا ترک هرات وقت داده بود باآنهم والی هرات معتقد است نتیجه بررسی و تصمیم، کار سران حکومت است نه فرد و یا گروه.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار