افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 4 آگوست , 2012 لینک کوتاه خبر :

مردم ولایت غور: والی باید استعفا دهد!

شورای علما، نهادهای مدنی و فرهنگی، مجاهدین و متنفذین غور خواستار استعفای هرچه عاجل والی غور شدند.
در نشستی که امروز در شورای ولایتی غور برگزار شده بود، ده ها تن از بزرگان و مردم عام غور خواستار استعفای عبدالله هیواد؛ والی غور شدند.

 مردم هشدار دادند، در صورت عدم استعفای والی، روز شنبه دست به تجمعات گسترده و وسیع خواهند زد.

مولوی عصمت الله ندیم؛ رئیس شورای علمای غور، عبدالله هیواد والی را به بی کفایتی متهم نمود و گفت از مدتی که عبدالله هیواد به عنوان والی تعیین شده وضعیت امنیتی وخیم شده و والی اختلافات بسیاری را بین اقوام مختلف در غور به وجود آورده است.

فخرالدین شهریار؛ رئیس ائتلاف جامعه مدنی غور می‌گوید، والی غور نتوانسته تا به نحو احسن در عرصه بازسازی و تامین امنیت در غور فعالیت از خود نشان دهد و سازنده ترین راه برای رفع این مشکلات اسعفای وی می‌باشد.

 در همین حال مولوی رمضان آخوندزاده؛ رییس شورای ولایتی غور نیز گفت: خراب بودن وضعیت امنیتی ، ضعف اداره، موجودیت مشکلات در ادارات تنها مربوط به والی نیست، در ادارات دیگر نیز مشکلات وجود دارد؛ اما والی مسئولیت دارد تا از تمام وضعیت مدیریت نماید.

در همین حال عبدالحی خطیبی؛ سخنگوی والی غور به خبرگزاری جمهور گفت: دولت محلی غور در تلاش است تا به خواسته های مردم بیشترین رسیدگی را داشته باشد.

به گفته وی فعالیت‌های زیادی جهت حل مسائل قومی و امنیتی انجام شده و این تلاش‌ها همچنان ادامه دارد.

این اعتراضات در حالی صورت می‌گیرد که چندی پیش والی غور در نشستی در کابل بی توجهی دولت مرکزی را مهم‌ترین چالش این ولایت عنوان کرده بود.

جمهورنیوز

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار