- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

گردهمایی مردمی برای افزایش سهم مجاهدین دردولت

هزاران تن از مردم ولایت هرات طی یک گردهمایی مردمی از دولت خواستند تا سهم و جایگاه بیشتری برای مجاهدین قایل شود.

اشتراک کنندگان دراین نشست، تاکید نمودند که کنار زدن سران جهادی افغانستان از تصمیم گیری های مهم کشوری، باعث بروز ناامنی های گسترده در سطح کشور، خصوصا ولایت هرات شد.

به گفته ی شماری از علمای حاضر در این همایش، فعالیت خودسرانه و بدون ضابطه ی نیروهای خارجی در ولایات غربی کشور، سبب شده تا ناامنیها افزایش یافته و مردم نیز نسبت به دولت اعتمادشان را از دست بدهند.

این همایش مردمی که صبح امروز(۲ سنبله) با حضور محمد اسماعیل وزیر انرژی و آب و جمع کثیری از مردم ولایات هرات، بادغیس، غور و فراه برگزار شد به “نقش ارزنده” ی مجاهدین، در اجرآت دولت تاکید گردید.

این مردم ضمن در خواست تامین امنیت در ولایات غربی کشور، خواهان این شدند تا دولت با آن عده از بیگانگانی که سعی دارند “ارزشهای مجاهدت” مردم افغانستان را از بین ببرند، مقابله کند.

در همین حال، محمد اسماعیل وزیر انرژی و آب و ازفرماندهان دوران جهاد در ولایت هرات، مهمترین راه تامین امنیت در کشور را همکاری مردم با دولت خواند.

وی گفت: “همبستگی و وحدت مهمترین راه مقابله با ناامنیها و نابسامانی ها است و مردم می توانند نقش بارزی را در تامین امنیت به دست گیرند، اگر باهم متحد و یکدست باشند.”

گفتنی است که این همایش مردمی، در حالی صورت می گیرد که چندی پیش، اعتراضات شدید مردم هرات به دلیل گسترش ناامنی ها، منجر به اعتصاب کاری شماری از دوکانداران این ولایت شده بود.

جمهورنیوز