افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 8 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

مردم نگران نباشند، کابل هرگز به دست مخالفین نخواهد افتاد!

هر چند پس از سقوط شهر قندز نگرانی های امنیتی در شهر کابل نیز افزایش یافته است اما گارنیزیون کابل اطمینان می دهد که امنیت در پایتخت تامین بوده و مردم باید به خاطر آرام به کار های شان ادامه بدهند.

 

عبدالرحمن رحمن قوماندان عمومی گارنیزیون کابل روز گذشته طی نشستی در کابل گفت: هر چند پایتخت ازسوی ولایات همجوار با تهدیدات روبرو است اما نیروهای امنیتی افغان تدابیر جدی را جهت تامین امنیت در شهرکابل روی دست دارند:

 

“لطفاً به دلگرمی و احساس مصونیت به زندگی روزمره تان بپردازید، قومندانی گارنیزیون کابل و قرارگاه قومندانی برای حل مشکلات تان به عنوان خدمت گذاران تان شب و روز در خدمت تان قرار دارد منسوبین گارنیزیون فرزندان و برادران شما هستند و لطفاً شما ایشان را شایسته اعتماد تان بدانید.”

 

جنرال رحمان می گوید که مردم، ملا امامان مساجد، وکلای گذر و رهنماهای معاملات همکاری نزدیک با آنان داشته و مخالفان مسلح دولت نمی توانند با استفاده از خانه های کرایی در شهر کابل جابجا شوند.

 

این اظهارات در حالی صورت می گیرد که شماری از باشنده های شهر کابل نگران وضعیت امنیتی در شهر کابل بوده و می گویند که نگرانی های آنان در حال افزایش است.

 

شیر افغان شیرزی و غلام علی دو تن از باشنده های شهر کابل در این مورد چنین می گویند:

 

“نگران هستیم که در تمامی دروازه های کابل گروه داعش و طالب رسیده مردم تنها منتظر درگیری میان این دو گروه هستند.

 

وضعیت کابل خوب نیست مردم نگران اند، شب گذشته در ساحه ما مردم می گفتند که باید برای یک یا دو ماه مواد خوراکی را داشته باشیم چون امکان تحرکات نظامی در کابل نیز است.”

 

در این حال شماری از اعضای ولسی جرگه نیز می گویند که مردم در مورد وضعیت امنیتی نگران هستند اما آنان می گویند که نیروهای امنیتی توانایی تامین امنیت در پایتخت و شهر های بزرگ را دارند.

 

محمد ابراهیم ملکزاده عضو کمیسیون امنیت داخلی این جرگه در مورد می گوید:

 

“من شخصاً نگرانی از سقوط کابل ندارم ممکن است که حملات پی هم دوام بکند و نه اینکه حکومت به گونه کامل سقوط کند، مانند قندز.”

 

از سوی هم کارشناسان امنیتی می گویند که حکومت باید بخاطر تامین امنیت در شهر کابل تدابیر بیشتر اتخاذ کرده و نگذارد که مخالفان مسلح دولت پایتخت را با تهدید روبرو سازند.

 

اما مسوولان امنیتی می گویند که نیروهای امنیتی افغان در همآهنگی کامل برای تامین امنیت شهر کابل تلاش دارند و به مخالفان مسلح دولت اجازه نخواهند داد تا فعالیت های شان را در این شهر گسترش دهند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار