افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 5 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

مردم ناراضی اند/عدم مشروعیت مجلس نمایندگان

دور شانزدهم مجلس نمایندگان، درحالی بدون انتخابات و بدون تغییر اعضای پارلمان آغاز شد که رضایت عمومی مردم ملکی از عملکرد وکلا به کمترین میزان در سال های اخیر رسیده بود و شکاف ملت و دولت را بیش از پیش می کرد.

 

اما این عدم مشروعیت، به جای آنکه به کیفیت کاری وکلای مجلس بیانجامد مزید بر علت شد برای اهمال کاری ها و دزدی های نهان و آشکار و حق و ناحق کردن ها و پاک کاری رد پای اختلاس ها و از بین بردن آثار سوء استفاده ها و امثالهم.

 

اینک درحالی دیر زمانی از آغاز به کار پارلمان نامشروع و بدون حمایت موکلان اصلی خود از مردم ملکی نمی گذرد که رخصتی های نیمساله تابستانی و زمستانی شروع شده است و پارلمان تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

 

تامین امنیت وکلا در طول سفر، تامین مالی و رسیدگی به حقوق و معاشات اعضای مجلس و نیز ارایه سرویس های شبانه روزی به خانواده های ایشان از جمله موارد تضییع بیت المال و هدررفت خزانه ملی است که در سکوت سنگین حکومت و مردم ملکی صورت می پذیرد.

 

درعین حال، نمایندگان مردم در خانه ملت به جای رسیدگی به مردم ملکی و دیدار با ولسوالی های رای دهنده به خود، به سفرهای اروپایی می روند و میهمان غرب و جهان عرب می شوند و همراه با خانوار و اقوام و اقارب و فامیل خود، چکر می زنند و پلو می خورند.

 

رخصتی های بی حد و حصر، سفرهای شخصی با پول های دولت و در زمان کاری، رشوت گیری های کلان در پرونده های کلان، قوم گرایی ها، تعصبات نژادی مذهبی و نیز سفرهای خارجی بی مورد به همراه هیات عالی رتبه دولتی از جمله مواردی است که صدای اپوزیسیون و نهادهای مدنی را درآورده است.

 

برای موضوعات تاسف باری از این قبیل که حکایت از قانون شکنی قانون گذاران دارد قلم فرسایی های بسیاری شده است و نقد و نظرهای بی شماری رفته است اما همچنان تعطیلی های بی مورد و پر هزینه تابستانی و زمستانی در میان فقر و فلاکت و ناامنی مردم ملکی برجاست.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار