افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 1 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

مردم منطقه و افغانستان قربانی نقشه های شوم غربی ها هستند

این غربی ها هستند که با برنامه ریزی دقیق و نقشه های مدون دراز مدت، منطقه را به آتش کشیده و از این میان با فروش اسلحه و غارت کشور های منطقه تجارت خود را رونق داده اند.

خبر کشته شدن ملا محمد عمر رهبر گروه طالبان در افغانستان توسط دولت های افغانستان و پاکستان تایید شد.

اما اینکه وی دوسال قبل کشته شده یا هنوز زنده است، مشخص نیست. زیرا همانگونه که طی دوسال گذشته بنام وی اطلاعیه صادر می شد و تبریک و تقبیح به نشر می رسید، ممکن است حالا هم زنده باشد و مصلحت غربی ها بر این قرار گرفته باشد که مرگ وی را اعلام و تایید کنند.

 

موضوع دوم در باره سیاست به اشتباه انداختن مردم در باره تمویل کنندگان طالبان و یا بصورت کل مخالفان مسلح است که سال های سال دوام یافته و حتی بسیاری از تحلیلگران ما و منطقه را دچار توهم و دیگر اندیشی کرده است و آن اینکه تمامی تقصیر ها را به گردن پاکستان بیندازیم و غربی ها را مبرا از این جنایات بدانیم.

 

واقعیت قضیه این است که تمویل کنندگان اصلی مخالفان مسلح چه در افغانستان و چه در کشورهای دیگر مانند سوریه و عراق و بحرین و لیبی و یمن و … آمریکا و انگلیس با هماهنگی دیگر کشورهای اروپایی هستند و این عربستان و پاکستان است که قربانی نقشه های غربی ها شده اند.

 

اینگونه وانمود می شود که انگار مشکل یمن و بحرین و سوریه و عراق، عربستان و امارات است و مشکل افغانستان هم پاکستان! در صورتی که عربستان وامارات و پاکستان وسیله نقشه های شوم غربی ها برای غارت منطقه هستند و چنانچه از سردمداران غربی اطاعت نکنند به سرنوشت کشورهای در حال منازعه دچار خواهند شد.

 

بس جای تعجب است که برخی به اصطلاح تحلیلگران سیاسی تمامی مشکلات و بدبختی های افغانستان را به پاکستان نسبت می دهند در حالیکه می دانند پاکستان نه قدرت و توانایی تجهیز و تمویل مخالفان را دارد و نه تاب و توان در مقابل فشارهای جهانی را ، بل این غربی ها هستند که با برنامه ریزی دقیق و نقشه های مدون دراز مدت، منطقه را به آتش کشیده و از این میان با فروش اسلحه و غارت کشور های منطقه تجارت خود را رونق داده اند.

 

اینگونه است که از اسلام چهره وارونه ای به جهانیان نشان داده هم غارت شان برجا است و هم زمینه عدم تمایل مردم در غرب را به اسلام فراهم می آورند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار