افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 1 مارس , 2016 لینک کوتاه خبر :

مردم سران حکومت را سلب صلاحیت کنند

از مردم می خواهیم که این سران حکومت را سلب صلاحیت کنند و خواهان محکمه آنان شوند. چرا که نیت و برنامه آنها این است که افغانستان همیشه غرق در بحران باشد.

 

نیروهای امنیتی در هلمند از حساس ترین مناطق هلمند عقب نشینی کرده و پایگاه های خود را به آتش کشیدند. در هلمند چه می گذرد؟ چرا عقب نشینی تاکتیکی در ولایت هلمند مطرح شده است؟ از دندغوری تا هلمند را چه کسانی به معامله گرفته اند؟

 

بشیر بیژن معاون نهاد خدمتگزاران کابل، در برنامه «بازنگاه» گفت: افغانستان در وضعیت خطرناکی قرار داده شده است و این وضعیت افغانستان را تا مرز نابودی خواهد رساند. بیداری و انسجام مردم افغانستان علیه این روندی که در آن قرار گرفته اند به عنوان نهایی ترین گزینه برای نجات این کشور می باشد.

 

وی، سران حکومت را متهم به بی ارزش شمردن مردم و جان آنها کرده و افزود: باهار به اثبات رسیده است که سران حکومت، در طول مدتی که روی کار آمده اند، هیچگاه به خواسته های مردم، به خون فرزندان این سرزمین، کوچکترین حرمت و احترامی نگذاشته اند. حادثه هلمند اولین حادثه یا نهایی ترین حادثه نیست که در افغانستان رخ می دهد. ما حوادثی خشن تر از این را در خاطرات خود ثبت داریم. حوادثی مانند رهاشدن قاتلان شناخته شده که با ریختن خون صدها جوان این سرزمین زندانی شده بودند و باید محکمه می شدند تا برای هر مزدور و وطن فروش عبرت می شد اما آنها رها شدند و این جفایی است که در حق مردم افغانستان به خشن ترین نحو ممکن صورت گرفت. حوادث شمال که در آن خانواده های بسیاری، محل زندگی و فرزندان و پدر مادرهای خود را از دست دادند. همه این حوادث می رساند که سران حکومت هیچ ارزشی برای مردم قایل نیستند.

 

بیژن، از مردم می خواهند که به پا خیزند و از سرنوشت خود در این سرزمین دفاع کنند و گفت: در داخل و در بیرون نظام، حلقاتی وجود دارند که با شدت، ابزارها و امکانات و شرایط را برای تحقق برنامه های شوم و پلید پاکستان، خارجی ها، گروه های مزدور و گروه های دهشت افکن مهیا می سازند. آنچه که ما تا به حال در خصوص عقب نشینی هلمند شنیده ایم، هیچ منطق و توجیهی ندارد. این کارها همه توطیه و خیانت به این سرزمین است. به همین دلیل ما به عنوان آخرین ابزار و آخرین مرجع از مردم تقاضا می کنیم که بیدار شوند. دیگر کسی بر روی زمین وجود ندارد که به مردم ما ترحم کنند. اگر مردم سرنوشت خود را خود رقم نزنند کسانی در این سرزمین هستند که شب و روز، ما را می فروشند و برایشان فرقی نمی کند که خون یک نفر یا میلیون انسان در اینجا ریخته شود. دلیل عملی شدن جنایات در این سرزمین این است که حلقات جنایت پیشه مطمین هستند که مردم خواب هستند و هر جنایتی که در حق آنها شود، واکنشی نشان نمی دهند به همین دلیل هر کس هر جنایتی را با با خیال راحت و در هرجای افغانستان انجام می دهد و هر روز بر بحران افغانستان افزوده می شود.

وی، ادامه داد: از مردم می خواهیم که این سران حکومت را سلب صلاحیت کنند و خواهان محکمه آنان شوند. چرا که نیت و برنامه آنها این است که افغانستان همیشه غرق در بحران باشد. رهبران حکومت با چند شعار همیشه سعی کرده اند که مردم را اغفال کنند و آنها را مصروف بسازند در حالیکه جنایت، توطیه و دسیسه در حق مردم این سرزمین و در حق خود این سرزمین ادامه دارد.

 

معاون نهاد خدمتگزاران کابل، دلیل فعالیت طالبان در هلمند را چنین بیان داشت: طالبان ابزار نیابتی هستند برای کشورهایی که اهدافی را در افغانستان دنبال می کنند. برای ایجاد طالبان در هلمند، چیزی جز مواد مخدر و تاراج معادن که از جانب خارجی ها رهبری می شود نقش نداشته است. دزدان داخلی و استخبارات پاکستان نیز در آن نقش ایفا می کنند و هلمند را به خاک و خون می کشانند تا به اهداف شوم خود برسند. افغانستان بارها تاراج شده است و به همین دلیل کشور به عنوان فاسدترین کشور دنیا معرفی می شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار