- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

جنرال دوستم: مردم را علیه طالبان بسیج می‌کنم!

[1]

جنرال عبدالرشید دوستم؛ سرقوماندانی تشریفاتی ارتش ، رهبر جنبش ملی اسلامی افغانستان و از اعضای ارشد جبهه ملی، اخطار داد چنانچه طالبان دست از جنگ نکشند ، مردم را علیه آنان بسیج کند.
وی از هوادارانش خواست تا در برابر هر نوع دسیسه دشمنان مردم افغانستان آماده باشند.

جنرال دوستم که در یک گردهمایی مردمی که از سوی جبهه ملی در میمنه مرکز ولایت فاریاب سازمان داده شده بود صحبت می کرد گفت که آنان طرح ایجاد جبهه ملی را حدود دو سال پیش در زمانی که برهان الدین ربانی؛ رئیس شورای عالی صلح زنده بود ریخته اند.

به گفته وی، برهان الدین ربانی خود نیز به گفتگوهای صلح با طالبان اطمینان نداشت و در دیدار با وی گفته بود که طالبان در تلاش یافتن فرصت دوباره برای پس گرفتن قدرت در افغانستان اند و قانون اساسی افغانستان را نخواهند پذیرفت.

دوستم در حالی از طالبان بعنوان قاتلان مردم نام برد که چندی قبل پس از بازگشت از عربستان سعودی جملاتی مانند کرزی برزبان آورد و طالبان را برادر خوانده از آنان دعوت کرد تا به پروسه صلح بپیوندند.
اما در این گردهمایی از آدرس مردم افغانستان به طالبان هشدار داد که اگر به کشتن مردم بی دفاع افغانستان ادامه دهند جبهه ملی نیز بیکار نخواهد نشست و تلاش خواهد کرد؛ تا مردم را بسیج کند.

افغان پیپر