افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 6 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

مردم افغانستان به‌زودی صاحب شناسنامهٔ با اعتبار و برقی می‌گردند!

عبدالله عبدالله

داکتر عبدالله عبدالله در محفل معارفهٔ رییس و معین ادارهٔ مرکزی ثبت احوال نفوس گفت که توزیع شناسنامه‌‌های برقی یکی از تعهدات مهم حکومت وحدت ملی بود که مردم افغانستان آرزوی تحقق آن را می‌کشند. رییس اجراییه کشور علاوه کرد که مردم افغانستان به‌زودی صاحب شناسنامهٔ با اعتبار و برقی می‌گردند تا با افتخار از آن یاد و استفاده نمایند.

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان روز گذشته، همایون محتاط رییس ادارهٔ مرکزی ثبت احوال نفوس و محمد ویس پایاب معین تخنیکی این اداره را به کارمندان‌اش معرفی کرد.

داکتر عبدالله عبدالله در محفل معارفهٔ رییس و معین ادارهٔ مرکزی ثبت احوال نفوس ضمن تبریکی به آنان گفت که توزیع شناسنامه‌‌های برقی یکی از تعهدات مهم حکومت وحدت ملی بود که مردم افغانستان آرزوی تحقق آن را می‌کشند.

رییس اجراییه کشور علاوه کرد که مردم افغانستان به‌زودی صاحب شناسنامهٔ با اعتبار و برقی می‌گردند تا با افتخار از آن یاد و استفاده نمایند.

داکتر عبدالله عبدالله خاطر نشان ساخت که داشتن شناسنامهٔ معتبر برای تامین امنیت، اداره سالم، مشارکت عادلانه، توسعه سیاسی و اقتصادی، مردم‌سالاری و سایر عرصه‌ها یک گام اساسی و لازمی می‌باشد.

رییس اجراییه کشور تصریح کرد که تمام آماده‌گی‌ها و تدابیر لازم برای توزیع شناسنامه‌های برقی در نظر گرفته شده است تا در روزهای آینده روند توزیع آن رسما آغاز شود.

همچنان همایون محتاط رییس اداره مرکزی ثبت احوال نفوس از رهبری حکومت وحدت ملی قدردانی کرد که این اداره را غیر سیاسی، مسلکی و مستقل ساختند. او در مورد تطبیق برنامه‌ها، اصلاحات و توزیع سریع شناسنامه‌های برقی به رییس اجراییه کشور اطمینان داد.

داکتر عبدالله عبدالله ابراز امیدواری کرد که حکومت وحدت ملی و مردم افغانستان از رهبری جدید این اداره توقع دارند که با سرعت و دقت لازم روند توزیع شناسنامه‌های برقی را به‌پیش ببرند.

رییس اجراییه کشور خطاب به مسوولین اداره مرکزی ثبت احوال نفوس گفت که شما یک مسوولیت بزرگ و ملی را به‌عهده گرفتید که نباید هیچ‌گونه غفلت، کم‌کاری و ابهام در کارتان وجود داشته باشد.

داکتر عبدالله عبدالله علاوه کرد که افغانستان از نادر کشورهایي است که در آن تثبیت هویت به‌حیث یک برنامه روزمره نه بلکه یک سوال خلق شده بود.

رییس اجراییه کشور افزود: شناسنامهٔ کاغذی به خاطر سوي استفاده و جعل‌کاری اعتبار لازم را در داخل و خارج کشور نداشت و این یک مسألهٔ مهم بود که باید به‌صورت اساسی به آن پرداخته می‌شد.

داکتر عبدالله عبدالله خطاب به رهبری جدید اداره مرکزی ثبت احوال نفوس گفت که انتظار دارد این روند ملی را سریع، دقیق، شفاف و در هماهنگی نزدیک با مردم پیش‌ ببرند تا توقع مردم افغانستان همانطوری‌که می‌خواست برآورده شود.

رییس اجراییه کشور در بخش دیگر از سخنانش از پولیس ملی کشور ستایش کرده و گفت که پولیس ملی در شرایط فعلی وظایف خطیر داشته و در کنار حاکمیت و تطبیق قانون در میدان‌های نبرد نیز حضور مؤثر دارند.

داکتر عبدالله عبدالله از حمایت همه‌جانبه رهبری حکومت وحدت ملی به مسوولین اداره مرکزی ثبت احوال نفوس اطمینان داد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار