افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 14 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

مراسم معرفی استراتیژی ملی حق دسترسی به اطلاعات برگزار شد

وزارت احیا و انکشاف دهات

روزگذشته درمراسم معرفی استراتیژی ملی حق دسترسی به اطلاعات، از کارکرد وزارت احیا و انکشاف دهات تقدیر بعمل آمد.

در مراسم مذکور رییس اجراییه و مسوولان نهادهای ناظر بر ارایه معلومات و شفافیت از کارکرد سه سال اخیر وزارت احیا و انکشاف دهات ستایش کردند.

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور در سخنانش در این نشست از وزارت احیا و انکشاف دهات به پاس کارکردهایش در زمینه‌ی فراهم کردن زمینه‌ی دسترسی بیشتر باشنده گان به اطلاعات، تشکری کرد. داکتر عبدالله عبدالله گفت: باید تقاضای دسترسی به اطلاعات برای باشنده گان در ادارات تسهیل گردد و از این‌که وزارت احیا و انکشاف دهات در بخش تسهیل اطلاعات و سیستم اطلاع‌رسانی پیش‌قدم شده، تشکری می‌کنم.

در همین حال انجنیر نصیراحمد درانی وزیر احیا و انکشاف دهات من‌حیث متعهدترین عضو کابینه به ارایه‌ی معلومات در سخنرانی‌اش تأکید کرد که هیچ چیز را از خبرنگاران و باشنده گان پنهان نمی‌گذارند. آقای درانی گفت: امروز دیگر ما در وزارتِ احیا و انکشافِ دهات، هیچ چیزی پوشیده از خبرنگاران و باشنده گان نداریم. ما مشتاق اطلاع‌رسانی به همه‌ی باشنده گان، چه خبرنگاران و چه باشنده گان عادی هستیم. باورمندی در وزارتِ احیا و انکشافِ دهات این است که اطلاع‌رسانی کامل و همکاری با نهادهای رسانه‌ای، نویدی برای شفافیتِ کامل است. اطلاع‌رسانی صاف و بی‌خلا، بدونِ شک، شفافیت و پاسخ‌گویی در کارِ ما را در پی داشته است.

وزیر احیا و انکشاف دهات گفت: ما مطابقِ قانون حقِ دسترسی به اطلاعات، بانکِ اطلاعات داریم که هر شهروند می‌تواند اطلاعات مورد نظرش را در ده دقیقه، به دست بیاورد. ما اولین واحد بودیجه‌ای دولتی هستیم که این بانک را ایجاد کردیم و می‌بالیم که این بانک در خدمت تمامی باشنده گان کشور قرار دارد و از آن بهره می‌بـَـرَند.

در همین حال، سید اکرام افضلی، رییس کمسیون نظارت از تطبیق قانون حق دسترسی به اطلاعات نیز از عملکرد وزارت احیا و انکشاف دهات در زمینه‌ی تأمین حق دست‌رسی به اطلاعات، تشکری کرد. آقای افضلی گفت: از وزارت احیا و انکشاف دهات به‌خاطر تسهیل زمینه‌های دسترسی به اطلاعات تشکری و قدردانی می‌کنیم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار