افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 10 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

مدیریت سرحدمشترک از طریق تداوم حصارکشی سرحدی!

بگفته مشاورامورخارجی نخست‌وزیرپاکستان، به علت ضرورت مدیریت سرحد مشترک برای مبارزه با تروریزم، حصارکشی سرحدی ادامه می یابد.

سرتاج عزیز مشاور امور خارجی نخست وزیر پاکستان گفت: مدیریت منظم سرحد مشترک برای مبارزه با تروریزم ضروری است بنابراین حصارکشی سرحد مشترک با افغانستان ادامه پیدا می‌کند.

وی افزود: حصارکشی سرحد افغانستان فقط برای جلوگیری از ورود و خروج آزادانه تروریست‌ها است و پاکستان هیچ هدف دیگری ندارد.

عزیز تأکید کرد: بدون هماهنگی و مذاکره بین گروه‌های مسلح درگیر در افغانستان برقراری امنیت پایدار در افغانستان امکان‌پذیر نخواهد بود.

به راپور رادیو پاکستان، سرتاج عزیز اظهار داشت: عملیات رد الفساد اردوی پاکستان برای مبارزه با تروریزم ادامه دارد و در ریشه‌کن کردن شبه‌نظامیان مصمم هستیم.

این خبر در حالی نشر می‌شود که دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه کشورمان اعلام کرد: پلان پاکستان برای حصارکشی و استفاده از سیم خاردار در سرحد مشترک با افغانستان قابل قبول نیست و این پلان به مبارزه با تروریزم کمک نمی کند.

وزارت امور خارجه با بیان اینکه اجرای این پلان فقط مردم دو کشور را از همدیگر دور می کند، تاکید کرد: دولت افغانستان بهترین راه برای مقابله با تروریزم را هدف قرار دادن لانه‌های آنها در خاک پاکستان و هماهنگی بیشتر میان کشورهای منطقه می داند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار