افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 10 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

مدیریت زندان بگرام تاکنون به دولت کابل سپرده نشده است!!

در جلسه کمیته عدلی و قضایی  که روز پنجشنبه به ریاست حامد کرزی در ارگ برگزار شد،ستر جنرال عبدالرحیم وردگ وزیر دفاع ملی گزارشی در رابطه به سپردن مسئولیت زندان بگرام به حکومت افغانستان، ارائه کرد.

به نقل از دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری،وزیر دفاع در گزارش خود با اشاره به موعد تعیین شده خاطر نشان کرد: تاکنون نزدیک به 600 زندانی یا رها و یا اینکه به مقامات افغان سپرده شده اند، اما انتقال مدیریت زندان تا هنوز به دولت کابل صورت نگرفته است!!

در این جلسه به کمیسیون انتقال مدیریت زندان ها  هدایت داده شد تا در ظرف یک ماه آینده یعنی تاریخ 21 حوت سال جاری انتقال مدیریت زندان بگرام به مقامات کشور ما به طور کامل تحقق یابد.

بر اساس توافقات قبلی، در 19 جدی سال 1388 به منظور انتقال زندان بگرام از امریکایی ها به حکومت افغانستان، کمیسیونی موظف گردیده بود تا در ظرف یک سال، از جدی سال 1389 الی جدی 1390 زندان بگرام را به طور مکمل به حکومت افغانستان بسپارد.

شایان ذکر است در جلسه عدلی و قضایی مورخ 15 جدی 1390 حامد کرزی به کمیسیون تحت ریاست وزیر دفاع ملی وظیفه سپرد بود تا در مدت یک ماه مسئولیت زندان بگرام را به صورت کامل به حکومت افغانستان منتقل نماید.

در این جلسه قاضی القضات و سرپرست ستره محکمه، وزرای دفاع ملی و داخله، مشاور امنیت ملی، لوی څارنوال، رئیس اداره عالی نظارت بر تطبیق ستراتیژی مبارزه علیه فساد اداری، معین وزارت عدلیه، رئیس عمومی امنیت ملی، رئیس کمیسیون انتقال مسئولیت ها، رئیس بورد مشورتی امور عدلی و حقوقی ریاست جمهوری، و رئیس اداره ارگان های محل، اشتراک داشتند.

آواپرس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار