افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 13 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

مدیران ضعیف نیروهایشان را می بازند!

%da%86%d8%a7%d8%b1%d9%84%d8%b3-%da%a9%d9%84%db%8c%d9%81%d9%84%d9%86%d8%af

 

مأموریت حمایت قاطع در افغانستان، دلیل تسلیمی نیروهای امنیتی افغان به طالبان را مدیریت ضعیف می داند…

 

چارلس کلیفلند سخنگوی این مأموریت روز چهارشنبه در کابل به خبرنگاران گفت، در صورتی‎که به سربازان قوت کمکی، اسلحه و غذا نرسد او هم از جنگ دست می‎کشد.

 

او افزود هرچند توانایی نیروهای امنیتی افغان نسبت به سال گذشته افزایش یافته اما رهبری ضعیف سبب شده تا برخی آنان به طالبان مسلح تسلیم شوند.

 

او همچنان اضافه کرد:

 

“هر نقطه و ولایت متفاوت است، چیزی را که ما دریافته‌ایم، مدیریت ضعیف در سطح رفتار است، زمانی‎که یک سرباز عدم حمایت توسط قوای کمکی، نبود غذا و تجهیزات را احساس می‎کند فکر می‎کنند که چرا باید به این فرد بجنگد.”

 

این اظهارات در حالی صورت می‎گیرد که اخیراً نا امنی‎ها در ولایات کندز، هلمند و فراه تشدید یافته و بر اساس گزارش‎ها برخی عساکر به صفوف طالبان مسلح پیوسته‎اند.

 

روز گذشته شماری از سربازان پولیس پس از درگیری شدید با طالبان مسلح و از دست دادن ۴۰ همسنگر شان در نزدیکی ترینکوت مرکز ارزگان به طالبان تسلیم شدند.

 

سخنگوی والی ارزگان گفته‎است که این نیروها از یک ماه به این‌سو، در محاصره طالبان قرار داشتند.

 

عدم حمایت، نبود تجهیزات کافی و حتی مواد غذایی در میدان‎های جنگ مواردی اند که اکثراً نیروهای امنیتی افغان از آن شکایت کرده‎اند اما این نارسایی‎ها هنوز هم ادامه دارد.

 

دو روز قبل رئیس جمهور نیز در یک بیانیه تلویزیونی، سقوط دوباره برخی مناطق شهر و شماری ولسوالی‎های کندز را ناشی از مدیریت ضعیف خواند و صدیق صدیقی سخنگوی وزارت داخله نیز گفته‌است که مشکلات در مدیریت نیروهای پولیس ریشه در مداخلات سیاسی دارد.

 

اخیراً آتش جنگ در ولایت‎های کندز، هلمند و به تازه‌گی در فراه شعله‌ورتر شده و این سبب شده تا مردم خانه‎های شان را ترک و به مناطق دیگر فرار کنند.

 

در این حال چارلس کلیفلند سخنگوی مأموریت حمایت قاطع می‎گوید، هرچند طالبان مسلح تلاش کردند تا با تغییر تکتیک و استفاده از درگیری‎های کوچک هلمند و کندز را تصرف کنند اما ناکام شدند.

 

او افزود:

 

“در حقیقت آنان در کندز و لشکرگاه کامیاب نبودند، آنان به درگیری در فراه هم امیدوار بودند که هدف‌شان تصرف مراکز ولایت‎ها است اما چیزی‎که ما فکر می‎کنیم نیروهای امنیتی افغان بخصوص قطعه ۲۰۷، واکنش خوبی را در برابر این حملات نشان دادند.”

 

آقای کلیفلند می‎گوید، نیروهای خارجی در جنگ اخیر لشکرگاه و کندز در کنار نیروهای امنیتی افغان حضور داشتند و در حملات هوایی نیز سهیم بودند.

 

سخنگوی مأموریت حمایت قاطع اطمینان می‎دهد که ناتو نظر به تعهدات نشست بروکسل و قبل از آن، در کنار نیروهای امنیتی افغان خواهد بود و در بخش‎های مختلف آنان را حمایت خواهد کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار