افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 17 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

مداخله شاهزاده انگلیس در امور مملکتی

مدارکی فاش شده است که بر اساس آنها معلوم می‌شود «پرنس چارلز» عضو خاندان سلطنتی انگلیس برای دهه‌های متمادی اطلاعات جلسات مخفی دولت‌های انگلیس را دریافت می‌کرده است.

 

به نوشته گاردین، این اطلاعات امکان دسترسی به فعالیت‌های داخلی دولت‌های بریتانیا را برای این عضو خاندان سلطنتی فراهم می‌کرده و این در حالیست که خاندان سلطنتی در انگلستان مدعیست مداخله‌ مستقیم در مسایل سیاسی این کشور ندارد.

 

بر اساس اطلاعاتی که به دست روزنامه گاردین رسیده است معلوم شد، تمامی تفاهم‌نامه‌های داخل دولت بریتانیا همچنین اطلاعات مربوط به وزرا و پیش‌نویس‌های لوایح متعدد پیش از تصویب به اضافه مدارک دولتی که بعد از 30 روز علنی می‌شوند، فورا به اطلاع خانواده سلطنتی می‌رسند.

 

دسترسی مداوم و بدون وقفه پرنس چارلز به اطلاعات سرّی دولت‌های انگلستان امکان دستیابی به اطلاعات حساس و مخفی بازار می‌داده است.

 

بر اساس این اطلاعات معلوم می‌شود که خاندان سلطنتی انگلستان به طور مرتب با وزرای کابینه در مسایل متعدد شامل مصارف نظامی، مسکن، معماری و حتی هومیوپاتی، لابی کرده‌اند.

 

تاییدیه ارائه دوره‌ای اطلاعات مخفی دولت به چارلز، در کتاب سوابق کابینه انگلستان ثبت شده است اما تا کنون مخفی بوده و در دفتری قفل شده بود.

 

در یکی از بخش‌های این کتاب آمده است «مدارک کابینه و کمیته‌های وزرا ابتدا به پرنس ولز [پرنس چارلز] و وزرا ارائه می‌شوند.»

 

در ادامه آمده است «چرخه استاندارد شامل ملکه، پرنس ولز، همه اعضای کابینه و هر وزیری که در دولت باشد و همچنین شامل دادستانی کل می‌شود.»

 

مدارک کابینه شامل پیش‌نویس‌های لوایح هستند که اطلاعات بسیار حساسی بوده و به مسایل مربوط به قانون اساسی و مسایل اقتصادی همچنین مسایل داخلی و مصارف، امنیت ملی و مسایل مربوط به اروپا می‌پردازند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار