افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 7 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

مخالفت طالبان با به رسمیت شناختن قدس من حیث پایتخت اسراییل

قدس

سخنگوی طالبان به رسمیت شناختن نخستین قبله مسلمانان جهان من‌حیث پایتخت رژیم اسراییل توسط ترمپ را محکوم کرد.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان در واکنش به تعین قدس شریف به پایتختی رژیم صهیونیستی با نشر اعلامیه ای در تویتر خود اعلام کرد که امریکا با این اقدام اشتباه دشمنی و چهره متجاوز خود را با جهان اسلام نشان داد.

وی افزود: امریکا با این اقدام از غصب و استعمار در کشورهای اسلامی‌ حمایت کرد.

سخنگوی گروه طالبان اظهار داشت: طالبان به رسمیت شناخته شدن نخستین قبله مسلمانان جهان را من‌حیث پایتخت رژیم اسراییل محکوم می‌کند و این اقدام امریکا را گامی مملو از تعصب و دشمنی علیه امت اسلامی می‌داند.

ذبیح الله مجاهد در این اعلامیه به ترمپ هشدار داد که این اقدام سبب دامن زدن به آتش جنگ در تمام جهان خاصتاً کشورهای خاورمیانه می‌شود.

وی تصریح کرد رییس جمهور امریکا با این اقدام خود به جهان آشکارا نشان داد که امریکا در تمام مشکلات جهان اسلام دخیل بوده و با تجاوز به کشورها و کشتار مردم برای از بین بردن ارزش‌های اسلامی تلاش می‌کند.

سخنگوی طالبان در ادامه این اعلامیه از تمام کشورهای اسلامی خواسته تا حمایت خود را از بیت‌المقدس اعلام کنند و با ملت مظلوم فلسطین در این مبارزه همکاری کنند.

مجاهد تاکید کرد اگر کشورهای اسلامی متحد نشوند و علیه دسیسه‌های دشمنان اسلام باهم اقدام نکنند ارزش‌های اسلامی از سوی استکبار جهانی پایمال خواهد شد.

به رسمیت شناختن بیت‎المقدس من‌حیث پایتخت رژیم صهیونیستی در سال 1995 عیسوی از سوی کانگرس امریکا به تصویب رسیده بود؛ اما در چندین دهه اخیر روسای جمهوری امریکا از بیم واکنش‎ کشورهای اسلامی و پیامدهای آن برای این کشور از تأیید این مصوبه خودداری کرده بودند.

این اقدام رییس جمهور امریکا خشم مسلمانان جهان را برانگیخته و تعدادی از احزاب و جریان‌های سیاسی در افغانستان نیز واکنش‌های تندی به این موضوع نشان داده‌اند.

 

 

 

  1. Walid Barakzai :

    از این بعد باید طالبان و داعش دشمن بزرگ اسرایلی ها شود و شکر خدا دیشب خداوند به آمریکا نشان داد همه جا کالفورنیا آتش سوزی بود

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار