افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 2 جولای , 2018 لینک کوتاه خبر :

مخالفت طالبان با حضور عساکر اماراتی در افغانستان

طالبان سلاح

رهبر طالبان ضمن اعلام مخالفت خود با حضور عساکر اماراتی در افغانستان گفته است که مجاهدین با هر نیرویی که تحت فرمان و هدایت امريكايي ها وارد افغانستان شود مبارزه خواهند کرد.به گزارش روزنامه هندی زبان سهارا، اخیراً مذاكرات محرمانه اي بين مقامات پاكستاني و مشاورين امريكايي در اسلام آباد، پايتخت پاكستان با هدف بررسی روند چگونگي اعزام و استقرار نيروي نظامي از كشورهاي امارات و عربستان تحت ایتلاف ناتو به افغانستان صورت گرفته است.
برخی منابع اطلاع داده اند که سرويس آي اس آي پاکستان با فراخوني ملا عباس نماينده ارتباطي طالبان با پاكستان، نظر طالبان را در پیوند به اعزام نیروهای اماراتی به افغانستان، جويا شده است. در این پیوند ملا هبت الله رهبري طالبان ضمن مخالفت جدی با این موضوع اعلام کرده است که مجاهدین با هر نیرویی که تحت فرمان و هدایت امريكايي ها وارد افغانستان شود مبارزه خواهند کرد.

به گفته برخی کارشناسان مسایل افغانستان، امريكايي ها و حکومت وحدت ملی با پلان اعزام نيرو از كشورهاي عربي به افغانستان در پي ايجاد چالش رفتاري براي طالبان در جنگ يا عدم جنگ با نيروهاي مذكور كه زماني از مهمترين پشتيبانان طالبان بودند، مي باشند. هر چند به نظر مي رسد هدف اصلی حضور نیروهای عربی در افغانستان، انجام اقدامات نیابتی از سوی امریکا و عربستان سعودی‌ برای به چالش کشاندن ایران، چین و روسیه در کنار سرحدات خود می باشد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار