افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 26 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

محکومیت بیش از ده کارمند ریاست معارف بامیان به حبس

دادگاه

 

مقام های محلی ولایت بامیان در مرکز کشور می گویند که هژده کارمند ریاست معارف این ولایت به حبس و جریمه نقدی محکوم شده اند.

 

محکمه ابتدایی ولایت بامیان اعلام کرده است که برخی از متهمان ده ها میلیون پول تقاعدی معلمان را اختلاس کرده و شماری دیگر آنان از صلاحیت های وظیفوی خود سوی استفاده کرده اند.

 

بر اساس حکم محکمه، محمد رضا رييس پيشين معارف باميان، به شش سال حبس و پرداخت ٨،٩ ميليون افغانى جريمه نقدى، محمد علی واثق رييس اسبق معارف باميان و رييس فعلی معارف دايکندی به سه سال حبس و پرداخت ٣،٣ ميليون افغانى، جریمه شدند.

 

سلطان، آمر معارف ولسوالی شيبر نیز به شش سال حبس و پرداخت ٧،٧ ميليون افغانى محکوم به مجازات شده است.

 

همچنان حسين علی آمر معارف ولسوالی ورس به سه سال حبس و پرداخت ٣،٩ ميليون افغانى، غلام حسين شريفی معاون اداری به ٤٠ هزارافغانى جريمه نقدى، ميرحسين مدير منابع بشری به دو ماه حبس، بسم الله کارمند استخدام به ١٠٠٠٠ افغانی جريمه نقدی و محمد شريف مديرسوانح به هفت ماه حبس محکوم گرديده اند.

 

گفته می شود که متهمان در ماه جدی سال گذشته به سارنوالی معرفی شده بودند، محکمه بامیان روز گذشته آنان را محکوم به مجازات کرده است.

 

در همین حال محکمه سید جواد آمر معارف ولسوالی پنچاب، غلام دستگير آمر معارف ولسوالی کهمرد، ظاهر،  ابراهيم معلم قراردادی، عبدالاحمد، محرم ، عبدالغنی، سيد محمود، حاجی عزيز و رحمت الله از جمله معلمان و کارمندان هستند که به حبس کوتاه مدت محکوم شده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار