افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 25 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

محو مزارع کوکنار در جلسه ای مورد بررسی قرار گرفت…

کوکنار

 

جلسه گروپ کاری محو مزارع کوکنار توسط وزارت مبارزه علیه مواد مخدر برگزار شد.

 

در این جلسه اداره های ذیربط تنفیذی و تمویل کننده داخلی و خارجی شرکت داشتند.

 

سید فیصل حسینی معین مالی و اداری وزارت مبارزه علیه مواد مخدر ضمن آرزوی هماهنگی قوی در تمام فعالیت ها عرصه مبارزه علیه مواد مخدر میگویند: جنگ افغانستان، جنگ تریاک و حلقه پیوند تروریزم است؛ اگر جدا پیگیری نشود منطقه را هم در بر خواهد گرفت.

 

ایشان ضمن سپاسگزاری از تمویل کننده گان و متفاوت خواندن انگیزه کشت در ولایات مختلف، از دونرها خواست تا کمک های بخش تخریب به موقع صورت بگیرد چون ناوقت رسیدن پول عوارض جانبی خطرناک دارد و به نفع مخالفین و قاچاقبران تمام میشود.

 

آقای حسینی از تمام شرکای کاری ذیربط داخلی و خارجی خواست تا پلانها و برنامه های خود را مطابق فضای جنگی افغانستان آماده کرده و تا تحقق پلانهای کلانی که در عرصه مبارزه علیه مواد مخدر از جمله ایجاد قطعه مبارزه علیه مواد مخدر در آینده وجود دارد ؛ از امکانات کمی که داریم استفاده عظمی کنیم.

 

نماینده INL میگوید که همه چیز به اساس تفاهم نامه ای که قبلا بین سفارت امریکا و وزارت مبارزه علیه مواد مخدر امضا شده پیش میرود و ما متعهد به کمک و تسحیل در امور هستیم.

 

نماینده آیساف هم در جلسه از آماده گی شان بخاطر ازسرگیری کمک ها در بخش تخریب مزارع کوکنار اعلان آماده گی کرده و خواهان هماهنگی از طریق سفارت امریکا شدند.

 

نماینده معنیت مبارزه علیه مواد مخدر وزارت داخله و امنیت ملی هم  کمبود امکانات و پرسونل را مشکل ساز گفته و خواهان توجه مسوولین در این قسمت شدند.

 

مسوولین بخش سروی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر از آماده گی ها بخاطر آینده به جلسه معلومات داده میگویند که پلان تخریب سال آینده تمام شده، وظایف مشخص است، نظریات گرفته شده و به اساس جدول قرار است از ماه عقرب در جنوب کشور کشت شروع شود.

 

در آخر بازهم ضمن تاکید بالای هماهنگی و اجراآت به موقع، از بسته حمایتی ای که در کنار کمک دونرها از وزارت مالیه بخاطر تخریب مزارع گرفته شده و شامل بودیجه وزارت مبارزه علیه مواد مخدر میباشد به جلسه معلومات داده شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار