افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 14 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

محمد ظاهر وحدت: ولسوالی کوهستانات را تصفیه میکنیم!

والی سرپل میگوید، در پلان صد روز دوم خود تأمین امنیت مطمین در سطح این ولایت و بازپس گیری ولسوالی کوهستانات را در اولویت قرار داده است.

 

محمد ظاهر وحدت والی سرپل در نشست پلان صد روز دوم خود گفت: بدون امنیت هیچ کاری صورت نمی گیرد.

 

وی به مردم سرپل اطمینان داد که در پلان صد روز دوم خود امنیت را تأمین و ولسوالی کوهستانات را از وجود مخالفان مسلح دولت تصفیه خواهد کرد.

 

وی به ادامه گفت: ” در اولویت های پلان صد روز آینده تأمین ارتباط و سمع مشکلات مردم، نظارت ار روند حکومت داری در سطح ولایت، بازپس گیری ولسوالی کوهستانات و تأمین امنیت مطمین برای مردم قرار دارد. شما میدانید که اگر امنیت نباشد هیچ کاری را نمیتوانیم انجام بدهیم بناً تأمین امنیت در اولویت های کاری ما در این صد روز آینده است. “

 

در همین حال شماری از بی جاشده گان کوهستانات که در اثر جنگ و نا امنی ها به شهر سرپل بیجا شده اند از پلان صد روزه والی سرپل استقبال می کنند اما می گویند که خانواده های شان در این هوای سرد زمستان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

 

مسدود شدن راه های مواصلاتی، حضور مخالفان در مسیر راه و بارنده گی های اخیر، برای بیجا شده های کوهستانات شرایط رفتن به خانه های شان را دشوار ساخته است.

 

یکتن از باشنده گان کوهستانات سرپل که نخواست نامش گرفته شود گفت:

 

” ما که برای اولاد های خود در این زمستان سرد بیجا شده ایم لباس و پوشاک نداریم، نان خوردن نیست از دو ماه به این طرف در خانه های دوستان و اقارب بسر می بریم. “

 

تنها این باشنده کوهستانات نیست که به کمک های زمستانی و باز شدن راه ها نیاز داشته باشد. محمد رحیم یک باشنده دیگر سرپل نیز در انتظار دریافت کمک های زمستانی و تامین امنیت است.

 

وی می گوید: ” در پلان صد روزه والی مواردی که گنجانیده شده بود بسیار خوب بود از جمله موضوع بازپس گیری ولسوالی کوهستانات که مردمش خیلی آواره و سرگردان هستند باید هرچه زودتر امنیت تامین شود. ما امیدوار هستیم که این پلان تطبیق شود و موارد امنیتی که در پلان است رویش بیشتر کار شود چرا که امنیت نباشد هیچ کاری نمی شود. دوم مواد خوراکه برای بیجا شده ها ضرورت است باید توجه شود. “

 

والی سرپل در حالی از بازپس گیری ولسوالی کوهستانات و تامین امنیت سرتاسری ولایت سرپل برای مردم این ولایت اطمینان می دهد که از دو روز به این طرف جنگ در منطقه بورقوت شیرم های سرپل بین مخالفان مسلح و نیرو های امنیتی به شدت جریان دارد و از تلفات هر دو طرف تا هنوز اطلاعی در دست نیست.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار