افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 29 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

محمد اسماعیل: ناامنی ها تا 20 روز دیگر در هرات افزایش خواهد یافت

اسماعیل خان وزیر اسبق انرژی و آب افغانستان و یکی از چهر های سرشناس جهادی در غرب کشور هشدار می دهد که تا بیست روز دیگر ولایت هرات به صورت بی سابقه ناامن می شود.

 

این قوماندان سرشناس جهادی این سخنان را در جریان تجلیل از بیست و سومین سالروز پیروزی مجاهدین در افغانستان ارائه کرد.

 

عدم توجۀ رهبران حکومت وحدت ملی افغانستان به محمد اسماعیل خان در کابینه جدید، انتقاد شدید او را برانگیخته است به حدی که در بیشتر مجالس در ولایت هرات حکومت وحدت ملی را متهم به بی پروایی در قبال امنیت مردم افغانستان می کند.

 

از آغاز معرفی نامزد وزرا تاکنون آقای اسماعیل عملکرد رهبران حکومت وحدت ملی را زیر سوال برده و همواره گفته است که این روند خطرات بد امنیتی را به دنبال دارد.

 

آقای اسماعیل خان در جریان تجلیل از بیست و سومین سالروز پیروزی مجاهدین افغانستان در ولایت هرات نسبت به وضعیت امنیتی افغانستان ابراز نگرانی کرده هشدار داد که ناامنی ها در ولایت هرات تا بیست روز دیگر به صورت بی سابقه افزایش میابد.

 

اسماعیل خان همواره از تشکیل گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در افغانستان سخن می زند.

 

او از مجاهدین خواست که بخاطر نجات افغانستان و مقابله با گروه داعش گردهم آیند و به ناامنی موجود در افغانستان نکته پایان بگذارند.

 

با این حال تورن جنرال تاج محمد جاهد قوماندان قول اردوی دوصد وهفت ظفر درغرب افغانستان اطمینان دارد که مخالفان مسلح دولت توانایی مقابله با نیروهای امنیتی افغان در این حوزه را ندارند.

 

او گفت مردم نباید تشویش داشته باشند که دامنه جنگ در این حوزه بیشتر می شود چرا که نیروهای امنیتی می توانند تمام حملات مخالفان دولت را مهار سازند.

 

نگرانی اسماعیل خان از فعالیت گروه داعش در نقاط مختلف افغانستان تازه گی ندارد.

 

این قوماندان سرشناس جهادی چندین بار نسبت به موجودیت گروه های نو ظهور در افغانستان یاد کرده اما این ادعا بار ها از سوی مقامات امنیتی در غرب افغانستان بی اساس خوانده شده است.

 

نخستین باری که از اسماعیل خان نسبت به حضور گروه داعش در افغانستان سخن زده شد به معرفی اولین کاندید وزرای حکومت وحدت ملی افغانستان به ولسی جرگه بر می گردد.

 

اما هشدار او نسبت به ناامنی های بی سابقه در بیست روز آینده در ولایت هرات زمانی صورت می گیرد که به تازه گی محمد آصف رحیمی بحیث والی هرات مقرر شده است.

 

با آنکه رئیس جمهور غنی گفته بود که والیان ولایات از باشنده گان آن نخواهند بود اما در این روز ها شماری از افراد نزدیک به محمد اسماعیل خان خوشبین بودند که اسماعیل خان یکی از افرادی خواهد بود که به سمت ولایت هرات تکیه خواهد زد.

 

این روند در حالی صورت می گیرد که این قوماندان سرشناس جهادی هم چنان پافشاری می کند که حکومت وحدت ملی افغانستان بدون مشوره و حضور پُر رنگ مجاهدین در ساختار حکومت نمی تواند امنیت در افغانستان را تامین کند.

 

او از حکومت وحدت ملی افغانستان بار ها انتقاد کرده است که نهاد های امنیتی افغانستان را به چپی ها واگذار کرده و این روند امنیت افغانستان را به مخاطره می اندازد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار