افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 12 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

محفل تجلیل از روزجهانی همبستگی زنان در وزارت امور خارجه برگزار شد

تجلیل از هشت مارچ

 

روزگذشته انجمن زنان دیپلومات افغان، از روز جهانی همبستگی زنان در وزارت امورخارجه تجلیل بعمل آوردند.

این محفل با اشتراک حکمت خلیل کرزی معین سیاسی وزارت امور خارجه، نمایندگان شورای ملی (مشرانو جرگه و ولسی جرگه) و مقامات این وزارت، تدویر یافت.

 

در آغاز، معین سیاسی وزارت امور خارجه روی نقش مهم و حیاتی زنان صحبت نموده افزود: زنان  به عنوان نیروی فعال جامعه در ادوار و مقاطع مختلف تاریخ دوشادوش مردان در پیشبرد امور اجتماعی و سیاسی جامعه سهم فعال داشته است. وی زنان افغان را قربانیان اصلی جنگ ها و نابسامانی ها خوانده بیان نمود که این مسوولیت زنان تحصیلکرده است تا فریاد زنان بی سواد و کم سواد قریه و قصبات را که به حقوق خود دسترسی ندارند، بلند نموده و به گوش مسوولین برسانند. وی حضور پنج زن افغان را به عنوان سفرای جمهوری اسلامی افغانستان در بیرون از کشورگام مثبت دانسته، تعهد نمود تا جایگاه زنان کارمند وزارت امور خارجه را با همآهنگی رهبری وزارت امور خارجه، بیشتر ارتقا بخشد.

 

در ادامه این نشست، پیام تصویری محترمه رولا غنی، خانم اول کشور به حضور مهمانان تقدیم گردید. موصوفه، وضعیت فعلی افغانستان را برای زنان این کشور تشویش کننده خوانده و گفت: در شرایط فعلی کشور، گذشته از عوامل خارجی یک عده عناصری دیگری وجود دارد که به تعصبات زبانی، قومی، مذهبی و به پاشیدگی مردم افغانستان دامن می زنند. زنان افغانستان تحمل این نوع فعالیت ها را نداشته و نمی خواهند که منافع ملی کشور فدای منافع شخصی گردد. خانم اول، زنان را معماران اصلی جامعه سالم خوانده و از تمام مردم افغانستان خاصتاً زنان افغان خواست تا از خونریزی ها و دشمنی ها جلوگیری کنند.

 

مجلس، با اهدای تحسین نامه ها، تحایف و قدردانی از زنان سابقه دار این وزارت از سوی انجمن زنان دیپلومات افغان پایان یافت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار