افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 21 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

محفل استقبال از اعزام محصلین افغان به روسیه برگزار شد

محصلین افغان

محفل استقبال از اعزام محصلین افغان به روسیه در سفارت فدراسیون روسیه در کابل برگزار شد.

به گزارش افغان تلکس به نقل از اسپوتنیک، روز گذشته ضیافتی به مناسبت اعزام محصلین افغان برای تحصیل در موسسات تحصیلات عالی روسیه در سفارت این کشور در کابل برگزار گردید.

روسیه همواره در تقویت ظرفیت های فکر به افغانستان کمک کرده و در حال حاضر نظامیان، منسوبین پولیس، پولیس مبارزه با مواد مخدر و تعداد زیادی متخصصین ملکی افغانستان در انستیتوت ها و پوهنتون های روسیه در حال کسب علم و دانش هستند.

وزارت تحصیلات وعلوم روسیه هر سال بیش از صد بورسیه تحصیلی را برای جوانان افغان اختصاص داده و امسال 300 جوان برای تحصیل به این کشور اعزام می گردد.

در سال جاری عیسوی با توجه به نیازمندی های شدید افغانستان به کادر های ماهر و متخصص روسیه 300 بورسیه دولتی را در اختیار افغانستان قرار داده است.

این محصلین از طریق کمیسیون معتبر که برای انتخاب نامزدان که متشکل از نمایندگان ساختارهای حکومتی، موسسات تحصیلی ، سازمان های اجتماعی و رسانه های افغانستان ایجاد گردیده است، انتخاب شده و تمام کاندیدان شامل نهاد های تحصلیکی گردیده و اکثریت آنها ویزه های تحصیلی را دریافت کردند و تعدادی از آنها عازم روسیه شده و دروس خویش را آغاز نمودند.

فدراسیون روسیه در آینده نیر قصد دارد مناسبات خود را با جمهوری اسلامی افغانستان در عرصه های بشردوستانه تحصیلی، فرهنگی و ورزشی توسعه بخشد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار