افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 17 ژوئن , 2015 لینک کوتاه خبر :

مجاهدان در تیررس اسلام آباد

در راستای تلاش های بی شایبه و تکاپوهای شبانه روزی پاکستان برای ناآرام و ناامن ساختن افغانستان جهت نیل به مقاصد پلید خود، اینبار پیکان گزند خود را بر پهلوی رهبران جهادی و تنی چند از معدود کارمندان خدوم و مسوولان میهن پرست متمرکز کرده است.

 

از شواهد و قراین چنین برمی آید که حملات راکتی شبانه بر مرزنشینان در کنر و خوست و نورستان دیگر جوابگو نیست و نمی تواند زیاده خواهی های پشتونستان و وزیرستان و پیشاور و شورای کویته را ارضا کند بنابراین روی به قلب افغانستان آورده اند.

 

نمودار ترورها و حملات انتحاری صورت گرفته بالای افراد مقرب حکومتی و ارگ نشینان پیشین و برخی رهبران جهادی و فرماندهان امنیه و والی ها و ولسوال های خاص نشان می دهد که برنامه مهندسی شده و کار کارشناسی شده ای پشت درهای بسته اسلام اباد در جریان است.

 

ناگفته پیداست که بسیاری از افراد فاسد، شهره به خیانت و دزدی و قتل و غارت و بی مسوولیتی و وطن فروشی در لیست سیاه پاکستان برای ترور و از میان برداشته شدن قرار نگرفته اند در عوض…

 

در عوض با حذف کسانی که متمایل به سیاست های کج دار و مریز این کشور دوست و همسایه و برادر نیستند؛ اسلام اباد بیش از پیش به کابل چیره خواهد شد و بر خزانه ملی و خاک و خون مردم ملکی چنبره خواهد زد.

 

به عبارت دیگر، در کمال غفلت و سهل انگاری اطلاعات امنیت افغانستان و وزارت های مرتبط با تامین امنیت جان و مال و ناموس و ارمان های ملی، پاکستان ستیز عموما مجاهد و بعضا مسوول، رخ در نقاب خاک می کشند تا موانع را از سر راه مداخلات و دست درازی های اسلام اباد بردارند.

 

بسیاری از مجاهدان مورد آماج تروریست های پنجابی و پشتون تبار پاکستانی قرار گرفته اند؛ این درحالی است که اشرف غنی و نواز شریف توافقنامه مبارزه استخباراتی مشترک علیه تروریسم را به امضا می رسانند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار