افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 28 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

متهم شدن برخی از نمایندگان ولایت هرات به همکاری با تاجران مواد مخدر

یک مقام ارشد پولیس در هرات می گوید که برخی از قاچاقبران مواد مخدر، پس از گرفتاری از سوی ماموران امنیتی، با پرداخت رشوه یا مداخله برخی نمایندگان ولسی جرگه دوباره آزاد می شوند.
حاجی عبدالستار، معاون کشف قوماندانی زون چهارم سرحدی روزچهارشنبه به خبرنگاران گفت که آنان به تازگی فردی به نام محمود فرزند فضل احمد، یکی از قاچاقچیان را گرفتار کردند.
او افزود که این فرد براساس هدایت سارنوالی گرفتار واز طریق مدیریت مبارزه با مواد مخدر به آن اداره تسلیم داده شد.

معاون کشف قوماندانی زون چهارم سرحدی ادعا کرد که محمود، یک هفته پیش با پرداخت مبلغ 45 هزار دالر آمریکایی به سارنوالی هرات آزاد شده است.
این مقام امنیتی برخی از اعضای ولسی را متهم کرد که برای رهایی شماری از مجرمان وقاچاقچیان مواد مخدر تلاش می کنند.
او از فرد خاصی نام نبرد اما گفت که در این مورد اسناد موثقی که نشانگر دخالت برخی از اعضای ولسی جرگه در رهایی مجرمان است، در دست دارد.
هرات از ولایت هایی است که شمار معتادان به مواد مخدر در آن روند افزایشی داشته است.
مسوولان در هرات در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، تایید کردند که بیش از شصت هزار معتاد در این ولایت وجود دارد در حالی که یک در صد امکانات در مانی برای تداوی معتادان وجود دارد.
بااین وجود، ماریا بشیر رئیس سارنوالی استیناف ولایت هرات دست داشتن سارنوالان در رهایی مجرمان و تاجران مواد مخدر را به شدت رد کرد.
خانم بشیر به خبرگزاری بخدی گفت: “رسیدگی به دوسیه های قاچاقچیان مواد مخدری که با بیشتر ازدو کیلوگرام مواد مخدر، گرفتار می شوند درمرکز کشور دنبال می شود و این امر در صلاحیت کاری سارنوالی های ولایات نیست”.

رئیس سارنوالی هرات، در مورد محمود گفت که دوسیه این فرد همچنان در حال بررسی است.

به گفته او، فردی را که پولیس بنام محمود گرفتار کرده بود متهم دوسیه نیست بلکه اشتباها گرفتار شده بود و پس از بررسی، آزاد شد.
او تاکید کرد که هر مسوولی که ادعای دریافت رشوه از سوی سارنوالی را کرده باید اسناد خود را به این اداره و رسانه ها نشان دهد.
هرات از جمله ولایت هایی است که به دلیل داشتن مرز مشترک با ایران، محل رفت و آمد قاچاقچیان به مواد مخدر است.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار