افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 22 سپتامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

مارشال فهیم: با خیرات طلبی، صلح در افغانستان برقرار نمیشود!

با خیرات طلبی نمی توان صلح را در افغانستان برقرار کرد

مارشال محمد قسیم فهیم،معاون اول رئیس جمهور کرزی، طی سخنانی در کنفرانس بین المللی بزرگداشت هفته صلح و وحدت ملی، گفت:” با خیرات طلبی صلح به افغانستان آورده نمی شود.”

وی با اشاره با فعالیت های استاد شهید برهان الدین ربانی در زمان جهاد و مقاومت گفت: افغانستان فراز و نشیب های زیادی روبرو بوده و در این مدت شخصیت هایی زیادی تبارز کردند و انقلاب و مبارزات مردم را به راه مطلوبش سوق دادند.
استاد برهان الدین ربانی از جمله شخصیت هایی بود که مجاهدین افغانستان را یاری کرد و این مجاهدت وی از زمان تحصیل در دانشگاه کابل علیه بی عدالتی و ظلم آغاز شد.

معاون دوم رئیس جمهور با بیان اینکه شاگردان استاد شهید ربانی راه وی را ادامه داده و افغانستان یک روز دارای حکومت قابل قبول مردم خواهد شد.

فهیم یاد آور شد که زیر بنای و بنیاد یک جامعه سالم امنیت ، آرامش و صلح می باشد، تا زمانی که امنیت برقرار نشود، جامعه روی آرامی را نخواهد دید، بنا براین باید برای آوردن صلح درکشور با در نظر داشت حفظ دستاوردهای ده ساله و ارزش های مردم افغانستان، تلاش نمائیم.

وی در تکمیل مطلب فوق افزود: طالبان و سایر جناح های درگیر که خواهان صلح می باشند باید قانون اساسی افغانستان را بپذیرند درغیر این صورت هیچ صلحی برقرار نخواهد شد و جنگ همچنان ادامه می یابد.

معاون رئیس جمهور، تشکیل یک نیروی خوب و نیرومند را یکی از عوامل اجبار مخالفان به پذیرش صلح عنوان کرد و افزود: مسائل افغانستان رابطه مستقیم با قضایای کشورهای منطقه ای و بین المللی دارد.

مارشال فهیم خاطر نشان کرد: جامعه بین الملل اگر خواستار برقراری صلح در منطقه و جهان می باشند باید برای برقراری صلح در افغانستان تلاش نمایند.

این مقام بلند پایه دولتی خطاب به کسانی که آنان را تروریست نامید، تصریح کرد: افغانستان به هیچ وجه به گذشته باز نمی گردد و آنان با ترور شخصیت های ملی نمی توانند به اهداف شوم خود برسند چرا که افغانستان همچون برهان الدین ربانی ها، هزاران تن را در دامن خود پرورانیده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار